R5 1600 AF + GTX 1650 sistemden tam verim alınmıyor

nermddil

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Aşağıya bırakacağım video linkindeki arkadaş, GTX 780 Ti GPU ile, GTA 5'te 100+ FPS alabiliyor. Sistemimde 8 GB 3000MHz RAM, gigab yte GTX1650 ve R5 1600 AF var. Aynı ayarları ben uyguladığım zaman, 70-75 FPS'lerde dolanıyorum. Daha önce de CS:GO'da bazı performans sorunları yaşamıştım (30 saniyede bir FPS'nin sıfıra düşmesi gibi). Sistemi alalı daha 1 ay oldu. Sorun var mı veya varsa nedir anlayamadım. Ayrıca Apex Legends oynarken de aynı ekran kartına sahip Monster Notebook'u olan arkadaşım benden daha akıcı bir oyun oynuyor. Sürücüler güncel ve stres altındaki sıcaklık değeri CPU ve GPU için 74 dereceyi geçmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba. Aşağıya bırakacağım video linkindeki arkadaş, GTX 780 Ti GPU ile, GTA 5'te 100+ FPS alabiliyor. Sistemimde 8 GB 3000MHz RAM, gigab yte GTX1650 ve R5 1600 AF var. Aynı ayarları ben uyguladığım zaman, 70-75 FPS'lerde dolanıyorum. Daha önce de CS:GO'da bazı performans sorunları yaşamıştım (30 saniyede bir FPS'nin sıfıra düşmesi gibi). Sistemi alalı daha 1 ay oldu. Sorun var mı veya varsa nedir anlayamadım. Ayrıca Apex Legends oynarken de aynı ekran kartına sahip Monster Notebook'u olan arkadaşım benden daha akıcı bir oyun oynuyor. Sürücüler güncel ve stres altındaki sıcaklık değeri CPU ve GPU için 74 dereceyi geçmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Usta sen 8 GB 3000MHz RAM daha ekle bende CS:GO'da 100 FPS artışı sağladı. O zaman sisteminin alabileceği en yüksek FPS'yi alırsın.

1660 Ti'nin ilk driverını yüklemiştim, 780 Ti son driverını yüklemiştik aynı performansı vermişlerdi driver farkı da olabilir bilemiyorum.

Onu bilemem. 1660 Ti ile 1060 6 GB'nin bile arasında çoğu oyunda 30-40 FPS kadar farklar açılıyor. 1660 Ti'nin eski mimarilerden muadili 980 Ti olabilir. O bile zayıf kalıyor aslında 1070'e rakip olarak çıkmıştı bu kart çünkü.

Sen buna yakın bir performans alırsın.
Bu arkadaşın da rami 16 GB. Anlaşılan istediğim verimi almak için 8GB daha ram almak şart.
Sen buna yakın bir performans alırsın.
Bir de aynı CPU'yu kullanıyoruz sanırım. Stok soğutucu ile 1600 AF yi nereye kadar ve nasıl overclocklayabilirim?

Geri
Yukarı