R5 1600 AF + GTX 1650 sistemden tam verim alınmıyor

nermddil

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Aşağıya bırakacağım video linkindeki arkadaş, GTX 780 Ti GPU ile, GTA 5'te 100+ FPS alabiliyor. Sistemimde 8 GB 3000MHz RAM, gigab yte GTX1650 ve R5 1600 AF var. Aynı ayarları ben uyguladığım zaman, 70-75 FPS'lerde dolanıyorum. Daha önce de CS:GO'da bazı performans sorunları yaşamıştım (30 saniyede bir FPS'nin sıfıra düşmesi gibi). Sistemi alalı daha 1 ay oldu. Sorun var mı veya varsa nedir anlayamadım. Ayrıca Apex Legends oynarken de aynı ekran kartına sahip Monster Notebook'u olan arkadaşım benden daha akıcı bir oyun oynuyor. Sürücüler güncel ve stres altındaki sıcaklık değeri CPU ve GPU için 74 dereceyi geçmiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

780 Ti daha güçlü bir kart olduğu için olmasın? Ek olarak videodaki adamın R7 3700X var ve 16 GB RAM var.
Donanımlardan çok anlayan biri değilim benim ekran kartım 2019 üretimi bir ekran kartı Gtx780ti ise 2013 te piyasaya sürülmüş. Herhalde benim daha iyi performans almam gerekir diye düşündüm.

Donanımlardan çok anlayan biri değilim benim ekran kartım 2019 üretimi bir ekran kartı GTX780 Ti ise 2013'te piyasaya sürülmüş. Herhalde benim daha iyi performans almam gerekir diye düşündüm.

O iş öyle olmuyor işte. İki kartın üretim amaçları farklı. 780 Ti kendi döneminin en iyi kartı olması için tasarlandı. 1650 ise kendi döneminin en rezil kartıydı. Mimari farklılıkları var. 1650 bazı oyunlarda güncel olmasından dolayı 780 Ti geçebilir ama 780 Ti'nin eski olsa bile daha iyi bir kart olduğu gerçeğini değiştirmez.

780 Ti daha iyi bir kart. Hocam, Oyunlardaki GPU kullanımınız ne kadar?
GPU kullanımını ölçmedim.

O iş öyle olmuyor işte. İki kartın üretim amaçları farklı. 780 Ti kendi döneminin en iyi kartı olması için tasarlandı. 1650 ise kendi döneminin en rezil kartıydı. Mimari farklılıkları var. 1650 bazı oyunlarda güncel olmasından dolayı 780 Ti geçebilir ama 780 Ti'nin eski olsa bile daha iyi bir kart olduğu gerçeğini değiştirmez.
Cevaplar için teşekkürler.

Daha fazla FPS istiyorsanız, dual channel olması için bir 8 GB daha RAM almanızı tavsiye ederim. Buyrun izleyin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
780 Ti 1660 Ti ayarında bir kart, ama tam bir trafodur her neyse, senin PC normal performans veriyor sorun yok yani.

O da çok abartılı oldu. 1060 ile belki baş edebilir. 780 Ti çok eskidi artık. 1660 Ti iki tane 780 Ti gücünde bir kart. Haksızlık olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı