GTX 1650 Ti sistemi Windows 8.1'de kullanmak

kaanrhyme

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
480GB SSD
Ekran kartı
GTX 1650Ti
İşlemci
İntel Core i5 10300H
Şu anda Windows 10 işletim sistemine sahip bir laptopa sahibim. İçinde GTX 1650 Ti ekran kartı var. Ancak günlük kullanımda Windows 10 çok yavaş kalıyor. Daha önce bu cihazda Windows 8.1 denedim ve hiçbir driver yüklü olmamasına rağmen Windows 10 işletim sisteminden kat kat stabil çalışıyor. Bana kalsa öyle de kullanırım ancak bilgisayarımda oyun da oynamak istiyorum ve driversiz bu mümkün değil... Bunun bir çözümü var mı sevgili arkadaşlar? Şimdiden teşekkürler hepinize...

Şu anda Windows 10 işletim sistemine sahip bir laptopa sahibim. İçinde GTX 1650 Ti ekran kartı var. Ancak günlük kullanımda Windows 10 çok yavaş kalıyor. Daha önce bu cihazda Windows 8.1 denedim ve hiçbir driver yüklü olmamasına rağmen Windows 10 işletim sisteminden kat kat stabil çalışıyor. Bana kalsa öyle de kullanırım ancak bilgisayarımda oyun da oynamak istiyorum ve driversiz bu mümkün değil... Bunun bir çözümü var mı sevgili arkadaşlar? Şimdiden teşekkürler hepinize...

Windows 11 deneyin ya da Windows 10'da kalın Win 8.1 o sistem için eski kalır Ve sürücü yok zaten.

Temiz kurulum yapın,farkındayım biraz klişe fakat sisteminiz kötü değil.Windows 10 kuracaksınız tabii çünkü 8.1 mazide kaldı.
Temiz kurulumu çok yaptım... Ancak şu İntel UHD Graphics yüzünden masaüstünde kasmalar çok hissedilir biçimde oluyor. Windows 8.1'de temiz kurulum yaptığımda o kadar çok akıcıydı ki bir daha dönmek istemedim resmen....
Windows 11 deneyin ya da Windows 10'da kalın Win 8.1 o sistem için eski kalır Ve sürücü yok zaten.
Windows 11'in arayüzü hoşuma gitmedi, şu anda Windows 10'dayım, Windows 8.1 kadar olmasa da memnunum.
1650'nin Windows 8.1 sürücüsü yok maalesef.
Aslına bakarsak hiçbir Nvidia ekran kartının Windows 8.1 driveri yok. Bu biraz saçma değil mi?

Temiz kurulumu çok yaptım... Ancak şu Intel UHD Graphics yüzünden masaüstünde kasmalar çok hissedilir biçimde oluyor. Windows 8.1'de temiz kurulum yaptığımda o kadar çok akıcıydı ki bir daha dönmek istemedim resmen...

Windows 11'in arayüzü hoşuma gitmedi, şu anda Windows 10'dayım, Windows 8.1 kadar olmasa da memnunum.

Aslına bakarsak hiçbir NVIDIA ekran kartının Windows 8.1 driveri yok. Bu biraz saçma değil mi?

Benim RX 560'ın da 8.1 driveri yok.

Size göre öyle. Windows 10 çok daha iyidir 8.1'den.
Öncelikle şu konuya değineyim: Şuan Windows 10'dayım , Opera GX'de 2 sekme açık, arkada Discord , Kaspersky, Steam , Epic Games , Geforce Now açıkken 4GB RAM kullanıyor, aynısı Windows 8.1'de iken maximum 2GB RAM kullanıyor. Bu RAM kullanımına RAM'im 16 GB olsa dikkat etmezdim ancak 8GB iken çok sıkıntı çıkartıyor...

Öncelikle şu konuya değineyim: Şu an Windows 10'dayım, Opera GX'de 2 sekme açık, arkada Discord, Kaspersky, Steam, Epic Games, GeForce NOW açıkken 4 GB RAM kullanıyor, aynısı Windows 8.1'de iken maximum 2 GB RAM kullanıyor. Bu RAM kullanımına RAM'im 16 GB olsa dikkat etmezdim ancak 8 GB iken çok sıkıntı çıkartıyor...

Melesef Windows 10 RAM'iniz kaç GB olursa olsun en az %20 RAM kullanıyor kendim test ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı