GTX 1650 Valorant FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10

pLaeN

Femtopat
Daha fazla  
NVIDIA GeForce GTX 1650 kullanıyorum ekran kartı olarak ve FPS ortalamam 80-90. Bazen 60'ın aşağısına düşüp geri yükseliyor. Arkadaşımın ise 140 ortalaması var aynı kart ile. İşlemcim i5-10300H ve laptop kullanıyorum. Ayarlar zaten GeForce Experience önerilen ayarları. Bunun nedenini bilen var mı?

Gereksiz program vs yüklediniz mi hocam yüklediyseniz zırt pırt açılıyorsa görev yöneticisi başlangıçtaki kullanmadıklarınızı devre dışı bırakın ayarlardan gizlilik arka plan uygulamalarını devre dışı bırakın ayarlar bilgisayarım sağ tık özellikler gelişmiş sistem ayarları gelişmiş işlemci kullanımı programlara çekin bunlar yapıldı mı? Zaten valorantta olduğu için çok kafaya takmayın 200 fpsde bile takılmalar yaşayan tanıdıklarım var.

Hocam sizin RAM 8x1 büyük ihtimal arkadaşınızın 8x2.

1650 ti, i5-10200h var, aynı sonuçları bende alıyorum. Yüksek ihtimalle tek kanal ram kullandığımız için sonuç böyle. Ekstradan 8gb ram almak şart.

1650 ti, i5-10200h var, aynı sonuçları bende alıyorum. Yüksek ihtimalle tek kanal ram kullandığımız için sonuç böyle. Ekstradan 8gb ram almak şart.
Evet galiba öyle.
Bir sorarım ben ona.
Bir sorarım ben ona.

Abimde de 1650 Ti i7 10750H 8 GB RAM vardı FPS'leri Valorant'ta 90'a falan düşüyordu ve kasıyordu. Oyunda CPU kullanımı %100'lere çıkıyordu virüs olduğunu düşündük ve format attık. Sonucunda düzeldi yani tek kanal RAM'den dolayı olmayabilir.

Abimde de 1650ti i7 10750h 8gb ram vardı fpsleri valorantta 90'a falan düşüyordu ve kasıyordu. Oyunda cpu kullanımı %100'lere çıkıyordu virüs olduğunu düşündük ve format attık. Sonucunda düzeldi yani tek kanal ramden dolayı olmayabilir.
Bendeki sorun sadece Valorant oyununda oluyor. Kasma çok olmuyor.
Ayrıca Laptop elime ulaşalı 1 ay olmadı. Virüs bulaşmış olma ihtimalini pek görmüyorum.

Geri
Yukarı