GTX 1650 Valorant FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10

pLaeN

Femtopat
Daha fazla  
NVIDIA GeForce GTX 1650 kullanıyorum ekran kartı olarak ve FPS ortalamam 80-90. Bazen 60'ın aşağısına düşüp geri yükseliyor. Arkadaşımın ise 140 ortalaması var aynı kart ile. İşlemcim i5-10300H ve laptop kullanıyorum. Ayarlar zaten GeForce Experience önerilen ayarları. Bunun nedenini bilen var mı?

1650 ti, i5-10200h var, aynı sonuçları bende alıyorum. Yüksek ihtimalle tek kanal ram kullandığımız için sonuç böyle. Ekstradan 8gb ram almak şart.
şart şart ama malum bu para işlri sıkıntıda benimde almam lazım ama ne tazıkki 8gb 2666mhz ramlar pahalı :(

Bendeki sorun sadece Valorant oyununda oluyor. Kasma çok olmuyor.
Ayrıca Laptop elime ulaşalı 1 ay olmadı. Virüs bulaşmış olma ihtimalini pek görmüyorum.
Aslında aldığınız değerler normal valorant bilgisayarı çok yormayan bir oyun. Ben de rx580 ryzen 5 2600 ile 100-130 fps görüyorum. Sizdeki sorun 60 fpsin altına düşmesi bunu da ek bir ram alarak önleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

Aslında aldığınız değerler normal valorant bilgisayarı çok yormayan bir oyun. Ben de rx580 ryzen 5 2600 ile 100-130 fps görüyorum. Sizdeki sorun 60 fpsin altına düşmesi bunu da ek bir ram alarak önleyebilirsiniz diye düşünüyorum.
Sorun RAM fiyatı değil, sorun bilgisayara uyan sağlam bir RAM fiyatı. Deneriz artık yapacak bir şey yok gibi.

Sorun RAM fiyatı değil, sorun bilgisayara uyan sağlam bir RAM fiyatı. Deneriz artık yapacak bir şey yok gibi.

Merhaba, son durum nedir? RAM yükseltmesi yapabildiniz mi ya da format atmayı mı denediniz? Yoksa virüs mü varmış?

Bende de aynı sorun var, sizle aynı sisteme sahip olmama rağmen 60 civarı FPS alıyor ve sık sık drop yiyorum. Bir ara 90 civarıydı, bir günde değişti sadece.

Merhaba, son durum nedir? RAM yükseltmesi yapabildiniz mi ya da format atmayı mı denediniz? Yoksa virüs mü varmış?

Bende de aynı sorun var, sizle aynı sisteme sahip olmama rağmen 60 civarı FPS alıyor ve sık sık drop yiyorum. Bir ara 90 civarıydı, bir günde değişti sadece.

Açıkçası maalesef bir şey yapamadım ama 60 FPS değerine kendi isteğimle sabitledim çünkü zaten 60 Hz ekran kullanıyorum. Eskiden 60'ın altına düşerdi fakat şimdi sabitleyince düşmemeye başladı. Anlamadım cidden.

Geri
Yukarı