GTX 1650 ve i5 9300H sıcaklık değerleri

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi geceler dostlar. Ekteki resimde Battlefield 4 oyununa ait ısı ve RAM kullanım değerlerim gözükmekte. Bunlar dizüstü bilgisayara göre normal mi acaba? İlk defa dizüstü PC kullanıyorum, daha önce hiç sıcaklık değerlerine bakmamıştım. Sistemim;
• NVIDIA GTX 1650.
• Intel i5 9300H.
• 8 GB DDR4 RAM.

Şimdilik sadece "Battlefield 4" isimli oyunda test ettim. Oyun içi ayarlar en yüksek seçeneğinde. şu ana kadar en fazla 75 dereceye kadar sıcaklık arttı. (Pek işe yarar mı bilmiyorum ama soğutucu kullanmaktayım)

Dosya Ekleri

• BF4,.png
    BF4,.png
    944,6 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla ısınmış ona ek olarak bir Laptop soğutucusu almanı tavsiye ederim.Şuan bu ürün indirimde bi bak istersen.
Bu tarz bişey kullanıyorum zaten pek faydasını görmediğime emindim :D Siz deyince tekrardan emin oldum. Benim cihazımda hava, ekranın hemen altından çıkıyor görseldeki gibi.. Tekrardan görseldeki sogutucuyu kullanmaktayım(Görsel bana ait değildir ama benimkiye birebir aynı)..

Dosya Ekleri

• lenova.png
    lenova.png
    131,5 KB · Görüntüleme: 57
  • gang.jpg
    gang.jpg
    99,7 KB · Görüntüleme: 52
Bu tarz bir şey kullanıyorum zaten pek faydasını görmediğime emindim :D siz deyince tekrardan emin oldum. Benim cihazımda hava, ekranın hemen altından çıkıyor görseldeki gibi. Tekrardan görseldeki sogutucuyu kullanmaktayım(görsel bana ait değildir ama benimkiye birebir aynı).

Ben kullanmıştım tek fanlısından bayağı faydasını görmüştüm lenevo Ideapad 320 i5 işlemci.

Geri
Yukarı