GTX 1650 ve i5 9300H Warzone FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Fatihakkl

Centipat
Merhaba arkadaşlar,
Direkt konuya giriyorum. MSI Afterburner'dan pek anlamıyorum. Sadece Warzone'daki FPS değerimi görmek için indirmiştim, çünkü drop oluyordu sürekli. FPS değerim 60'larda iken CPU kullanımı ortalama 50-80% arasında, tuhaf geldi bana bu durum. Anlayan bilen biri yardımcı olabilir mi? Drop sorununu ve FPS değerimi nasıl yükseltebilirim? Sistem özellikleri:
  • GTX 1650
  • i5 9300H
  • 8 GB RAM
msı.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim işlemci aşırı ısınmış 97derece çok fazla.Bu oyun için 16 GB ram olması gerektigini söyleyenler vardı.Hangi marka laptop?
Undervolt işlemi yaparak sıcaklığı belli bir derece aşağı çekebilirsin.Birde laptop kullaniyor isen soğutucu kullanmani tavsiye ederim.

İlk olarak kesinlikle 16 GB RAM kullanmanız gerekiyor. Akıcı bir oyun için şart neredeyse. Sonrasında İşlemci sıcaklığı çok fazla büyük ihtimalle çalışma frekansını sistem düşürüyor. Bu da drop yemene neden oluyor.

Merhaba masaüstünde sağ tıklayıp nvdia ayarlarından kalite yerine performans seçeneklerini ayarlamanızı öneririm. Hatta oyuna özel performans ayarlaması yapabilirsiniz. Belki iş görür.

Kardeşim işlemci aşırı ısınmış 97derece çok fazla.Bu oyun için 16 GB ram olması gerektigini söyleyenler vardı.Hangi marka laptop?
Undervolt işlemi yaparak sıcaklığı belli bir derece aşağı çekebilirsin.Birde laptop kullaniyor isen soğutucu kullanmani tavsiye ederim.

Bahsettiğiniz işlemin laptopa herhangi bir zararı olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı