GTX 1650 ve R3 3200G sistemde FPS düşmesi

Sanclbl09

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1 ay önce
Zotac Gaming GTX 1650 AMP Core
Ryzen 3 3200G
Gigabyte A320M S2H
16 GB RAM Çift kanal 3200Mhz
Sistem özellikleri olan bir PC topladım.

GTA 5, Forza Horizon 4, ETS 2, CS:GO, Valorant aklınıza gelebilecek tüm yeni nesil oyunlarda FPS düşmesi yiyorum. Oyun içi sıcaklık değerlerinde ve kullanım yüzdelerinde bir sıkıntı yok iken oyununa göre değişiklik göstererek ya GPU ya da CPU kullanımı yüzdesi bir anda %100-%95 iken %11-%8 civarlarına düşüyor. Çözümü veya sıkıntısı nedir?

Son düzenleme:
Merhaba, yaklaşık 1 ay önce
Zotac Gaming GTX 1650 AMP Core
Ryzen 3 3200G
Gigabyte A320M S2H
16 GB RAM Çift kanal 3200Mhz
Sistem özellikleri olan bir PC topladım.

GTA 5, Forza Horizon 4, ETS 2, CS:GO, Valorant aklınıza gelebilecek tüm yeni nesil oyunlarda FPS düşmesi yiyorum. Oyun içi sıcaklık değerlerinde ve kullanım yüzdelerinde bir sıkıntı yok iken oyununa göre değişiklik göstererek ya GPU ya da CPU kullanımı yüzdesi bir anda %100-%95 iken %11-%8 civarlarına düşüyor. Çözümü veya sıkıntısı nedir?
Darboğaz yaşıyor olabilirsiniz.

Darboğaz yaşıyor olabilirsiniz.
Onu da düşündüm, eskiden UNLOST'un kullandığı bir sistem ve Gameplay videolarına güvenerek de topladığım bir sistem, örneğin şu video :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onu da düşündüm, eskiden UNLOST'un kullandığı bir sistem ve Gameplay videolarına güvenerek de topladığım bir sistem, örneğin şu video :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Videoda herhangi bir darboğaz var gibi gözükmüyor ve FPS değerleri benim sistem'den çoğunlukla yüksek.

Onu da düşündüm, eskiden Unlost'un kullandığı bir sistem ve gameplay videolarına güvenerek de topladığım bir sistem, örneğin şu video:

Videoda herhangi bir darboğaz var gibi gözükmüyor ve FPS değerleri benim Sistem'den çoğunlukla yüksek.

Bahsettiğiniz işlemci RX 570'i bile zor besliyor.

Geri
Yukarı