GTX 1650M laptopta "A hat in time" kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

körbiginar

Kilopat
Makaleler
14
Yer
Dreamland
Daha fazla  
Başlığı gördünüz. Ekran kartım GTX 1650 mobil, işlemcim i79750H ve 16 GB RAM'im var. A hat in time bildiğin kasıyor. 30FPS'e kadar düşüyor. Hadi 30FPS olsa iyi 15'e bile düştüğü oluyor. Hatta 1FPS'i dahi gördüm. Başka hiçbir oyunda böyle bir sıkıntı yok iken sadece a hat in Time'da var. Bir de Alt+Tab çektiğim zaman oyun boş ekranda bir 10sn bekledikten sonra geliyor ve ondan sonra yaklaşık bir 10sn boyunca kasmaya devam ediyor. Benim bu sistemle oyunu teknik olarak parçalamam lazım ama olmuyor. Acaba oyun işlemcinin ekran kartını mı kullanıyor? Nasıl anlayabilirim? Ve DirectX sorunundan olabilir mi? Önerilen DX9 gözüküyor ama bende DX12 var. Onun dışında pek bir fikrim yok. Sizce nedendir. Oyun zevkim çok baltalanıyor bu şekilde.

Motion Blur'u kapat ve depth of Field'i Standart'a çek. Bu ayarla Ultra'da 55-60FPS oynuyorum RX570 ile. Bir de evet oyunun optimizesi DX9 için yapıldığından DX12 ile biraz sorunlu çalışıyor. Bende oyuna bile girmiyordu resim geldikten sonra hiçbir şey demeden açılmıyordu, daha sonra Win 8 olarak ayarladım başlama seçeneğini öyle düzeldi.

Motion Blur'u kapat ve depth of Field'i Standart'a çek. Bu ayarla Ultra'da 55-60FPS oynuyorum RX570 ile. Bir de evet oyunun optimizesi DX9 için yapıldığından DX12 ile biraz sorunlu çalışıyor. Bende oyuna bile girmiyordu resim geldikten sonra hiçbir şey demeden açılmıyordu, daha sonra Win 8 olarak ayarladım başlama seçeneğini öyle düzeldi.

Sorun HDD'den kaynaklıymış sanırım. SSD'ye aldım biraz daha iyi oldu. Biraz sıkıntılı çalışıyor sanırım yeni kartlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı