Çözüldü i7-12700H ve RTX 4060 laptop ile Dying LIGHT30-70 civarı FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

heaxbey

Decipat
Daha fazla  
İyi geceler. Arkadaşlar Dying Light'da düşük FPS alıyorum ne kadar çözmeye çalıştıysam çözemedim gerçekten. Bazı yerlerde 100, 100+ alıyorum lakin bazı yerlerde 30, 40, 50, 60, 70 bu civarları dolaşıp duruyor. Genel olarak bakarsak yine düşük FPS alıyorum, gece vakti daha da düşük oluyor. Arkadaşımla oynuyoruz onda 4050 var ona rağmen geceleride sabahları da V-Sync dahil stabil 100+ alıyor lakin bende hep düşüyor. Arkadaşım fan modunu performansa al diyor lakin sonuç olarak bu eski bir oyun, 4060'lı bir laptopta bunu yapacaksam yani hiç oynamayayım daha iyi. Sistemimi aşağıda belirttim.

Acer Nitro AN515-58-72JL
i7-12700H, RTX 4060, 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
MUX'da oyna oyunu.
MUX derken anlayamadım. MUX switch'ten mi bahsediyorsun?

@SunSet Hocam size birde bir şey sormak istiyorum. Dying light için dediğiniz oldu sağolasınız. lakin bu MUX her oyunda mı açılmalı yoksa Dying light gibi sorun çıkaran oyunlarda mı?

Son düzenleme:
Çok teşekkürlerimi sunuyorum hocam. :) Son olarak baş ağrısı olmayacaksa bir soru daha sormak istiyorum. Ben Afterburner'dan GPU göstergelerini açtım. temp, usage, vesaire. lakin MUX'u açtığımda GPU göstergeleri gözükmüyor. ancak MUX'u tekrardan kapattığımda gözüküyor. bu neyden kaynaklıdır?

@heaxbey yeni sorun için yeni konu açın lütfen. Bu sorun yazılımla alakalı olabilir. Böyle sorunu ben MUX'u kapatınca bazen bende de gözükmüyor. Belki Intel GPU'u göstermiş olabilirsiniz Nvidia yerine.

Geri
Yukarı