GTX 1650S - 1600 AF performans düşüşü

Ryzen işlemciler çift kanal RAM ile daha iyi performans verir, oynadığın oyun da işlemcinin gücüne ihtiyaç duyan bir oyun. Güncel oyunların tamamına yakını ideal performans için en az 2x8 GB RAM'e ihtiyaç duyuyor.

En kısa sürede almayı planlıyorum. Aynı marka RAM'mi almalıyım yoksa farklı bir 8 GB aynı MHz değerlerine sahip RAM alsam da olur mu?

Haritaya göre değişiyor. İzlediğim videoda en yüksek 190 200 FPS görülürken (en düşük ayarlarda) ben 160 170 en yüksek görüyorum. Ve saniyelik 90-100'lere düşüp tekrar 140 150 civarlarına çıkıyor. Üstteki arkadaşın dediğini bende düşündüm tek RAM kullandığım için olabilir.

Bende çift RAM var aynı sorun bende de var.

Elindeki RAM'in frekansı nedir bilmiyorum ama ne kadar yüksek frekans o kadar iyidir. Örneğin elinde 1x8 GB 2400MHz varsa onu satıp 2x8 GB 3200MHz alırsın. Ryzen performansını bayağı artırıyor.

8 GB 3200 MHz G.Skill vardı geçen yaz 200 TL'ye almıştım şu an 430 TL keşke o zaman X2 yapıp alsaymışım diyorum. :D
Bende çift RAM var aynı sorun bende de var.
Hangi FPS değerleri arasında gidip geliyorsun.

8 GB 3200 MHz G.Skill vardı geçen yaz 200 TL'ye almıştım şu an 430 TL keşke o zaman X2 yapıp alsaymışım diyorum. :D

Bu hata sık yapılıyor, genelde bütçeden kısmak veya hazır sistemler öyle satıldığı için 1x8 GB RAM'li sistem alınıyor bu da tek tekerleğinin havası inmiş bisiklet sürmeye benziyor. 2 adet RAM boyuttan ayrı bant genişliğini de ikiye katlıyor ve sistem veri aktarımında hızlanıp rahatlıyor. Valorant'a etkisi ne kadar olur bilmiyorum ama en azından sistemi de tamamlamış olursun.

Bu hata sık yapılıyor, genelde bütçeden kısmak veya hazır sistemler öyle satıldığı için 1x8 GB RAM'li sistem alınıyor bu da tek tekerleğinin havası inmiş bisiklet sürmeye benziyor. 2 adet RAM boyuttan ayrı bant genişliğini de ikiye katlıyor ve sistem veri aktarımında hızlanıp rahatlıyor. Valorant'a etkisi ne kadar olur bilmiyorum ama en azından sistemi de tamamlamış olursun.

Bütçemi daha fazla aşmasın diye tek RAM'de bitirdim sistemi dişimi biraz daha sıkıp dediğin gibi çift kanal yapabilirmişim. :D sağlık olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı