GTX 1650S fanı hızlanıp monitör kapanıyor

Yldrmer

Femtopat
Daha fazla  
Belirsiz zamanlarda aniden monitör kapanıyor sinyal yok diyor ama kasa çalışıyor. Ekran kartının fanları çok hızlı ve gürültülü bir şekilde çalışıyor. Güç tuşu ve restart tuşu işlemiyor. Mecburen PSU şalterinden kapatıp açıyorum ve kasa normal bir şekilde çalışıyor.
Başta da belirttiğim gibi belirli bir şeyde veya zamanda olmuyor. Rastgele YouTube'da video izlerden, PC boştayken veya oyun oynarken yapabiliyor. Kasayı (tüm donanım sıfır) toplayalı 3 ay oldu.
Kasayı ilk aldığımız günden bu yana aynı sorunu birkaç defa daha yaptı.
  • GPU: ASUS GeForce TUF GTX 1650 Super Gaming OC 4 GB GDDR6 128 Bit.
  • CPU: AMD Ryzen 3 3100.
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H V2.
  • RAM: Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL 16 1.35V.
  • SSD: Kingston A400 480GB.
  • Kasa: Corsair Carbide serisi Spec Delta 550W 80Plus.
  • Güç kaynağı: Tunçmatik Lite II 1000VA.
  • Windows 10 Pro.

Gücü UPS yerine şebekeden aldığınızda da aynı durum mu oluşuyor?

Şöyle diyeyim; köyde oturuyorum ve elektrik alt yapısı çok kötü. Fön makinasını çalıştırınca bile dalgalanmalar oluyor :D. Bundan dolayı direkt şebekeye bağlamaya korkuyorum ki zaten belirsiz zamanlarda (bazen haftalarca olmadı bazen günde iki kez) olduğu için uzun süre direkt şebekeye bağlamaktan çekiniyorum.
Eski bilgisayarımı sırf bu yüzden çok fazla tamire gönderdim yoğurdu üflemeden yemek istemiyorum :D

Belirsiz zamanlarda aniden monitör kapanıyor sinyal yok diyor ama kasa çalışıyor. Ekran kartının fanları çok hızlı ve gürültülü bir şekilde çalışıyor. Güç tuşu ve restart tuşu işlemiyor. Mecburen PSU şalterinden kapatıp açıyorum ve kasa normal bir şekilde çalışıyor.
Başta da belirttiğim gibi belirli bir şeyde veya zamanda olmuyor. Rastgele YouTube'da video izlerden, PC boştayken veya oyun oynarken yapabiliyor. Kasayı (tüm donanım sıfır) toplayalı 3 ay oldu.
Kasayı ilk aldığımız günden bu yana aynı sorunu birkaç defa daha yaptı.
  • GPU: ASUS GeForce TUF GTX 1650 Super Gaming OC 4 GB GDDR6 128 Bit.
  • CPU: AMD Ryzen 3 3100.
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H V2.
  • RAM: Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 3200MHz CL 16 1.35V.
  • SSD: Kingston A400 480GB.
  • Kasa: Corsair Carbide serisi Spec Delta 550W 80Plus.
  • Güç kaynağı: Tunçmatik Lite II 1000VA.
  • Windows 10 Pro.
Aynı sorun bende de var. Ekran direk kararıyor gpu fanları çok hızlı ve sesli şekilde çalışıyor ve ben de köyde yaşıyorum :). En son prizde topraklama olmadığını fark ettim ve topraklama yaptırdım şu anlık bir sorun yok umarım düzelmiştir.

Prizinde topraklama var mı ?

NVIDIA Denetim Masası'ndan 3D ayarlarındaki güç yönetim modunu optimum güçten maksimum performans yapıp deneyebilir misiniz?

Ayarı değiştirdim tekrarlarsa yazarım :)
Aynı sorun bende de var. Ekran direk kararıyor GPU fanları çok hızlı ve sesli şekilde çalışıyor ve ben de köyde yaşıyorum :). En son prizde topraklama olmadığını fark ettim ve topraklama yaptırdım şu anlık bir sorun yok umarım düzelmiştir.

Prizinde topraklama var mı?

Prizde topraklama olup olmadığını öğrenip yazarım. Kasa UPS'ye bağlı olmasına rağmen Ups'nin topraksız prize bağlı olması PC'ye etki eder mi?🤔

Son düzenleme:
Ayarı değiştirdim tekrarlarsa yazarım :)

Prizde topraklama olup olmadığını öğrenip yazarım. Kasa UPS'ye bağlı olmasına rağmen Ups'nin topraksız prize bağlı olması PC'ye etki eder mi?🤔
Onu hiç bilmiyorum dostum. Hiç işlemciye veya ekran kartına oc yaptın mı ve hiç ramleri yuvalarından çıkartıp yerlerini değiştirdin mi ?

Son düzenleme:
Sizin sorununuzla aynı sorun arkadaşımda vardı. Yabancı forumlardan bu çözümü bulduk o günden beri bir daha sorun yaşamadı. Umarım sizinki de çözülür.

Arkadaşa yazdığım çözümle aynı şekilde. Onun sorunu sizinle aynıydı. Ekran kapanıyor kasa çalışıyor ve ekran kartı fanları hızlı dönüyor.

Nvidia denetim masasından 3D ayarlarındaki güç yönetim modunu optimum güçten maksimum performans yapıp deneyebilir misiniz?
Bu şekilde çözdük.

Geri
Yukarı