GTX 1650S ile RVN mining için ayar önerileri

Hashrateniz güzel gibi tüketim ne kadar?
100-105 Watt.
Hocam bende RX 580 4GB kullanıyorum. Hashrate oranlarımız aynı. MSI Afterburner'dan fan ayarını 35'e getirdiğim zaman sıcaklık sabit 50 derece oluyor. Mining yaparken fan ayarı otomatikte kalması pek mantıklı değil. Kendiniz ayarlayarak doğru ayarı bulabilirsiniz.
Ekran kartının kendi programını kullanıyorum. Orada otomatikte ve 70 derecede %60'ta çalışıyor. Afterburner ile değer farkları var sanırım. Deneyeceğim.

Inno3D 1650S kullanıyorum. CoreClock +77 Memory Clock +805 Power Limit 100
Bu değerlerde 12.30 MH/s ortalama kazım yapmakta 59-60 derece sıcaklık seyretmekte. Fan otomatik.
Daha verimli ayarları bilen arkadaşlar var mı acaba? Memory markası micron.
Modeli ne?
Eğer Micron bellek varsa şu ayarları deneyin:
1870 MHz Memory.
%80 güç limiti.
Sıcaklığa göre de kendiniz fan ayarı yaparsınız.
Micron. RVN kazıyorum. Max +1500 oluyor değer. +1870 olmuyor. Core Clock kaç olmalı?

Son düzenleme:
Şuan da hali hazırda 9 kartla Ethereum Mining’i yapıyoruz. Bugüne kadar kullandığımız en kötü kart XFX RX570 oldu o da overclock yapmamıza rağmen 68 dereceyi gördü. Şuan da en iyi kartımız RX580 Gaming OC ve şaşırtıcı şekilde overclocklu olmasına rağmen 50 dereceyi geçmiyor.
Şuan da hali hazırda 9 kartla Ethereum Mining’i yapıyoruz. Bugüne kadar kullandığımız en kötü kart XFX RX570 oldu o da overclock yapmamıza rağmen 68 dereceyi gördü. Şuan da en iyi kartımız RX580 Gaming OC ve şaşırtıcı şekilde overclocklu olmasına rağmen 50 dereceyi geçmiyor.
Şimdi rigin resmini isteyenler olur, inanmak istemeyenler olur. Bu onların en doğal hakkı. Onlar için şu resmi bırakıyorum;
699DA819-85C4-4CE5-AA22-7FD60D6BFC9E.jpeg

Not: Bir adet Asus Rog Strix RX570 ve MSI Armor RX580 var fakat onlar şuan başka yerde kazım yapıyor. Yakın zamanda onlar içinde böyle bir alan hazırlayacağız.

Neden bunları atıyorsun diyenler olacaktır çünkü biz RX580 ile kartların bu kadar yakın olmasına rağmen 65 dereceyi zor görüyorsak bir adet 1650 Super’in 73 dereceyi görmesi saçmalık. Hemde 1650 Super çok daha yeni bir kart.

Son düzenleme:
Arkadaşlar etherium kazan kartlarla karşılaştırmışlar. Bu yanlış bir karşılaştırma. Etheriumda core clock değeri önemsiz olduğu için undervolt ve down clock yapıyoruz. Buda doğal olarak sıcaklıkları aşağıya çekiyor. Ravencoin KawPow algoritması kullanıyor ve kartların core clock değeride önem kazanıyor. Sonuç olarak Ethash algoritmasındaki GPU ile KawPow algoritmasındaki kartların işlevi aynı değil. Konu sahibinin kartı evet yüksek sıcaklıkta çalışıyor ama etherium kazıyor gibi 48-50 derecelere düşmesi bu algoritmada imkansız. Bir miktar optimizasyon ile 65 derecelere düşürülebilir.

Şimdi rigin resmini isteyenler olur, inanmak istemeyenler olur. Bu onların en doğal hakkı. Onlar için şu resmi bırakıyorum;
Eki Görüntüle 945019

Not: Bir adet Asus Rog Strix RX570 ve MSI Armor RX580 var fakat onlar şuan başka yerde kazım yapıyor. Yakın zamanda onlar içinde böyle bir alan hazırlayacağız.

Neden bunları atıyorsun diyenler olacaktır çünkü biz RX580 ile kartların bu kadar yakın olmasına rağmen 65 dereceyi zor görüyorsak bir adet 1650 Super’in 73 dereceyi görmesi saçmalık. Hemde 1650 Super çok daha yeni bir kart.
RVN ile test yapma imkanınız var mı? @mehmetdu arkadaşımızın dediği gibi farklı algoritmalar kullanılıyor. O zaman anlarız.

Geri
Yukarı