GTX 1650S sistemde performans düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

lynch01

Decipat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf Gaming 1650 Super

İntel Pentium G5400
Meslek
Developer
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
CT120BX
Ekran kartı
Asus Tuf Gaming 1650 Super
Anakart
Asus Home
İşlemci
İntel Pentium Gold 5400
Arkadaşlar sistemimin performansı çok düştü. Oyunlarda takılmalar, düşük FPS, hatalar vs çok arttı. Herhangi bir ısınma sorunum da yok. Sizce kasayı temizleme vakti mi geldi?

İşlemcin büyük ihtimal ekran kartına darboğaz yapıyor. Bunun dışında RAM'lerin çift kanal mı bilmiyorum. RAM'lerin çift kanal olması lazım. Çift kanal ne demek dersen, mesela bende 16 GB RAM takılı ama iki adet 8 GB'lık modül şeklinde. Yani anakartımda iki adet 8 GB RAM takılı. RAM en az bu şekilde takılı olması performans açısından faydalıdır.
Uzun süredir temiz format atmamışsan bu da yaşadığın sorunlara sebep olabilir. 6 ayda bir temiz format atılmalı bence. Anakartının modelini yazmamışsın. Uzun süre toz almamışsan bu da sorunlara yol açar. Bende kasa içi tozları almak için hava üfleme kompresörü var, 280 TL'ye almıştım bu sene.

İşlemcin büyük ihtimal ekran kartına darboğaz yapıyor. Bunun dışında RAM'lerin çift kanal mı bilmiyorum. RAM'lerin çift kanal olması lazım. Çift kanal ne demek dersen, mesela bende 16 GB RAM takılı ama iki adet 8 GB'lık modül şeklinde. Yani anakartımda iki adet 8 GB RAM takılı. RAM en az bu şekilde takılı olması performans açısından faydalıdır.
Uzun süredir temiz format atmamışsan bu da yaşadığın sorunlara sebep olabilir. 6 ayda bir temiz format atılmalı bence. Anakartının modelini yazmamışsın. Uzun süre toz almamışsan bu da sorunlara yol açar. Bende kasa içi tozları almak için hava üfleme kompresörü var, 280 TL'ye almıştım bu sene.

Hocam C diskimde 0 Bayt'lık boş yer vardı en son ondan kaynaklıdır herhalde 8x8 modülü var evet XMP desteğide mevcut ve aktif.

Yeni konular

Geri
Yukarı