GTX 1650S sistemde PUBG'de FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

thegunays411

Centipat
Daha fazla  
Evet, yukarıda da belirttim oyunu oynarken nadir de olsa ani FPS düşmesi yaşıyorum. Sizce sebebi nedir? Bir çözümü var mıdır?

Ankart: B450M S2H.
CPU: R3 3100.
GPU: GTX 1650 Super.
RAM: 16 GB 3000 MHz.

Başka oyunlarda sorun oluyor mu? Benim sistemde de ani FPS düşüşleri PUBG'de olabiliyor. 120'den 70'e lap diye düşüyor, bu sanırım oyundan kaynaklı. Başka oyunlarda olmuyor çünkü. PUBG biraz kötü bu konuda.

Zula PUBG Lite onlarda da oluyor diyebilirim nispeten fakat PES 2021'de mesela olmuyor gayet akıcı bir şekilde oynuyorum.
Hiçbir sebep gözükmüyor eğer bir arıza yok ise FPS ve kullanım düşmesini gerektirecek.

Yani sistem de herhangi bir arıza gözükmüyor benim aklıma gelen tek şey SSD ve HDD.
Başka oyunlarda sorun oluyor mu? Benim sistemde de ani FPS düşüşleri PUBG'de olabiliyor. 120'den 70'e lap diye düşüyor, bu sanırım oyundan kaynaklı. Başka oyunlarda olmuyor çünkü. PUBG biraz kötü bu konuda.

Aklıma gelmişken Valorant mesela olmuyor.

Evet, yukarıda da belirttim oyunu oynarken nadir de olsa ani FPS düşmesi yaşıyorum. Sizce sebebi nedir? Bir çözümü var mıdır?

Ankart: B450M S2H.
CPU: R3 3100.
GPU: GTX 1650 Super.
RAM: 16 GB 3000 MHz.

PSU olarak ne kullanıyorsunuz RAM ve depolama birimine sağlıklarina bakın HDD kullaniyorsaniz bu droplar olabiliyor.

Geri
Yukarı