GTX 1660 Super GPU kullanım sorunu

• Konuyu başlatan x4vi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B

x4vi

Hectopat
GTA 5 ve arma 3 oyunlarında GPU kullanımı çok düşük ve FPS buna bağlı olarak düşüyor. Çözümü nedir? Sistemim:
  • R5 2600X
  • GTX 1660 Super
  • 16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows toshiba ssd kurulu,oyun ise seagate 1 tb 7200 rpm hdd kurulu.
Bende de AMD Ryzen 5 2600 ve Gigabyte 1660 super oc var.
Hem cpu hemde gpu kullanım yüzdesi çok düşük ve bu yüzden az fps alıyorum gpu kullanımı nasıl artırabiliriz donanım arşivinin topladığı tüm sistemlerde kullanım yüzdesi 99 mesela neden bizde düşük benimkiler %50yi hiç geçmediler lol ve csgoda.144hz monitörüm var ama 144fpseye sabitleyemiyorum acaba 144fpsye nerden sabitlenir kullanım oranları nasıl yükseltilir.

Nerdeyse aynı sisteme sahibiz hocam.Bne cs ve lolde öyle sorunlar yasamadım cs de 200 altına dülmedi hiç lol de ise 145 altına pek düştüğünü görmedim,sizin sorununuz donanmısal mı yazılımsal mı onu bir araştırın bence ?

Nerdeyse aynı sisteme sahibiz hocam.Bne cs ve lolde öyle sorunlar yasamadım cs de 200 altına dülmedi hiç lol de ise 145 altına pek düştüğünü görmedim,sizin sorununuz donanmısal mı yazılımsal mı onu bir araştırın bence ?
Sistemi alalı 2 gün oldu itopyadan almıştım ama böyle bir sorunlar karşılaştım herhangi bir takılma donma yok sadece gpu ve cpu kendini çok kullanmıyor bide amd ryzen masterda edc 99 oluyordu onuda azaltmak için biostan core performance boost kapattım.

Geri
Yukarı