GTX 1660 Super Hazır sistem karşılaştırması

Bütçe
MAX 9000
Hocam attığınız ilk sistemde bir dolandırıcılık kokusu alıyorum. Orada ekran kartı üzerine bastığınızda sırf ekran kartının fiyatı 8.500 TL gözüküyor. Yani adamlar normalde 12 bin TL'den değerli sistemi yarı fiyatına satmazlar diye düşünüyorum.

Artık firmalar bu ekran kartı krizinden dolayı harici olarak ekran kartını daha pahalıya fakat sistem olarak alırsanız daha ucuza veriyorlar. Biraz araştırırsanız anlarsınız nedenini. Zaten şu an GTX 1660S sıfır olanların değeri aşağı yukarı 6000 civarında.

Hocam attığınız ilk sistemde bir dolandırıcılık kokusu alıyorum. Orada ekran kartı üzerine bastığınızda sırf ekran kartının fiyatı 8.500 TL gözüküyor. Yani adamlar normalde 12 bin TL'den değerli sistemi yarı fiyatına satmazlar diye düşünüyorum.
Siz sanırsam ekran kartı piyasasından haberdar değilsiniz.Çoğunluk böyle Mesela sen RTX 3060'ı 4 K ya sattıklarını gördün mü?Ekran kartını 9 K ya satıyorlar Sistem 15 K oluyor GTX 1660'ın ikinci el piyasası 7500 TL!

Siz sanırsam ekran kartı piyasasından haberdar değilsiniz.Çoğunluk böyle Mesela sen RTX 3060'ı 4 K ya sattıklarını gördün mü?Ekran kartını 9 K ya satıyorlar Sistem 15 K oluyor GTX 1660'ın ikinci el piyasası 7500 TL!
Sanırsam siz Türkçe okuma özürlüsüsünüz? Fark ettiyseniz ben adamlar laf söyledim, ekran kartı fiyatlarını bir zahmet biliyorum, önce okuduğunuzu anlayın sonra gelin yorum yapın. Size basit bir Türkçeyle anlattığım şeyi açıklamak zorunda kaldığıma inanamıyorum ama: Orada dediğim şey, adamlar sadece ekran kartını 8500'e satıyor ama sistemi de toplam 8000'e satıyorlar ve burada bir gariplik var. Anladın mı şimdi 2B'den @Bir acayip arkadaşımız?

Yeni konular

Geri
Yukarı