Çözüm GTX 1660 Super ile görüntüdeki göz kırpma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sorunu hala yaşayan biri varmış. Siz de bir problem var mı şu an? Bir de @omerfarukunal01 hocam hani CS:GO'da denemiştiniz olmamıştıya. Onu bir de Fortnite veya daha iyi bir oyunda deneyebilme şansınız var mı müsaitseniz?
Bende dahaca olmadı . Şuan çalışıyorum. Eve gidince PUBG de denerim hocam
Aynen çözüldü sanırım. Hala temkinliyim 😄 bu arada DDU ile silmek falan nedir bilmiyorum ben kurarken "özel"i seçip temiz kurulum tikini işaretleyipte kurdum. DDU dediğiniz yöntemle mi kurmalıyım tekrardan sizce.
Hocam sizde nedir durumlar ?

Son düzenleme:
Ben kartı geri istemiştim bugün geldi taktık yine sisteme. Yeni driveri kurdum. Dediğim testi de yaptım. Sorun çözülmüş çok mutlu oldum.
Bir de sanırım bazı kullanıcılar sorunu az olsa da yaşamaya devam ediyormuş inşallah bizde bir daha başlamaz

Dosya Ekleri

• FC21610C-9960-4A55-BDB4-7D83FDCF60B2.jpeg
    FC21610C-9960-4A55-BDB4-7D83FDCF60B2.jpeg
    55,6 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Ben kartı geri istemiştim bugün geldi taktık yine sisteme. Yeni driveri kurdum. Dediğim testi de yaptım. Sorun çözülmüş çok mutlu oldum.
Bir de sanırım bazı kullanıcılar sorunu az olsa da yaşamaya devam ediyormuş inşallah bizde bir daha başlamaz
Bende anlamadım nasıl yaşadılar. ben kullandım baya yaşamadım. Bir zaman kullanalım böyle bakalım karşılaşcakmıyız ?

Ben şu anlık indirmek istemiyorum Experience'den güncellemek istiyorum da ne zaman yeni güncelleme gelir. Bendeki şu an 461.72
Standart olanı yüklüyoruz değil mi? Bir de neden Google'daki "NVIDIA sürücüleri yükle" sayfasında bu sürüm çıkmıyor. Ya da GeForce Experience de neden güncellemleri kontrol et dediğimizde çıkmıyor.

Benim de aklıma bu takıldı.

Bu sorun hakkında hiç umudum yoktu ama bu fix driveri ile çözülmüş durumda ne yaptılar ise bundan sonra çıkacak olan bütün WHQL driverlara umarım entegre etmeyi unutmazlarda ara ara aynı sorunu yaşamayız.

Ben şu anlık indirmek istemiyorum Experience'den güncellemek istiyorum da ne zaman yeni güncelleme gelir. Bendeki şu an 461.72

Benim de aklıma bu takıldı.

Çünkü bunlar hotfix driver yani sorunları düzeltmek için daha hızı bir yöntem. Normal driverlar uzun aralıkla çıkıyor. Ve şu tarihte çıkacak diye bir şey söylenemez. belli değil.

Sizce indirmeli miyim DDU ile silmeyi bilmiyorum.

Eğer göz kırpma sorunu yaşıyorsanız tabii ki indirmelisiniz. Ayrıyeten

1615134013386.png

Bu sorunlardan herhangi birini yaşıyorsanız da indirebilirsiniz bence.

DDU rehberi var oradan bakarak kolayca yapabilirsiniz.https://www.technopat.net/sosyal/konu/ddu-ile-sueruecue-kaldirma-rehberi.44964/

Çıktığı gece yükledim, şu ana kadar sorun yok gibi. Nvidia bios sürümü eski kartlarda sorunun olduğunu söylemiş, yeni driver ile bios sürümünde herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Bildiğim kadarıyla ekran kartı bios güncellemeside anakarttan daha riski bir işlem. Muhtelemen mevcut bios sürümü üzerinden driver optimizesi yaptılar, yaptıkları değişikliklerde sorunun kaynağını bulduklarına inanıyorlarsa ya yeni bir bios yayınlarlar yada bundan sonraki driverlar optimizeli bir şekilde çıkar diye düşünüyorum. Ben 60 Hz monitör kullanıyorum sorun eskiden de çok değildi fakat mevcuttu, genelde 144 hz ve üstü çok şikayetciydi. Bu arada DDU'suz özelleştirden temiz kurulum yaptım.

Yaptım hocam CS GO Global Offensive 'de denedim ultra grafiklerde hala sorunla karşılaşmadım.
Güncelleme içeriğinde düzelttiğini söylüyor.
Eki Görüntüle 908383

DDU ile önceki driverı kaldırdım. Bilgisayarı yeniden başlattım ve bu düzeltme sürücüsü kurdum. Sorun ortadan kalktı karşılaşmadım bayadır. Hala da kullanmaya devam ediyorum optimum güçte.
Ben bunu yeni görüyorum, mutlu oldum. 😍

Geri
Yukarı