GTX 1660 Super Mining performansım nasıl?

Yaptığım değişiklikler mh/s da bir değişiklik yapmadı. 85Watt çekerken 75Watt civarlarına düştü. GPU-Z yüklü değil birazdan bilgisayar başına geçtiğimde yükleyip atarım. Benim amacım öyle aman aman para kazanmak değil şu anlık deneme yapıyorum. İleride bu işleri çözdüğümde artırmayı düşünüyorum.

Sıcaklığı 50'lerde tutuyorum hep. Ses fan hızı yüzde 40-50 civarlarında neredeyse ses çıkarmıyor yüzde 70'lerde ses hissediliyor. Benim amacım kartın ömrünü azaltmadan minin yapmak
Kart ömrü sanıldığı gibi yavaş yavaş azalan bir şey değil. Bir grafik çizseydiniz o sağlık yavaş yavaş azalmaz, uzunca bir süre dalgalı gider ve bir anda yere çakılırdı. Ayrıca mining yapıyorsanız o kartın ömrü öyle ya da böyle azalacak. Grafikte sıcaklığın 40-50'lerde seyrettiğine bakmayın VRAM sıcaklıkları yüksek ihtimalle 75-90 derece arasında gidip geliyordur, 1660 Super modelinde VRAM'ler için derece ölçer yok, o yüzden kaç derece olduğunu bilemezsiniz de. Bırakın fanlar hızlı dönsün, bozulan fan yerine takılır ama kart sıcaktan hasar görmeye başlarsa geri zor toparlarsınız.

T-Rex Miner kullanıyorum ve Power Limit %56'ya düşürüp Core Clock'u -200 civarına almanızı öneririm. En başta ekran kartınızın hangi belleğe sahip olduğunu bilmemiz gerekli. Meselaa gördüğünüz gibi, bende Micron bellekler var. Eğer Hynix olsaydı Memory Clock arttırmak yerine -502 yapmam gerekecekti.

Eki Görüntüle 995825

GPU Z raporunu aşağıya bıraktım. Power limit %53'e kadar düştü ve Core hızını -300'e çıkardım. Benim sorunum en başından t-rex miner kullanamamak. Herkes t-rex miner önerdi ancak ben kurulum yaparken bir şekilde çalıştıramadım. .bat dosyasına çift tıkladıktan sonra any press Key to continue çıktı hep ve bir tuşa bastığımda direk kapanıyordu. Bende mecburen Phoenix miner kullanıyorum.

f.PNG

Kart ömrü sanıldığı gibi yavaş yavaş azalan bir şey değil. Bir grafik çizseydiniz o sağlık yavaş yavaş azalmaz, uzunca bir süre dalgalı gider ve bir anda yere çakılırdı. Ayrıca mining yapıyorsanız o kartın ömrü öyle ya da böyle azalacak. Grafikte sıcaklığın 40-50'lerde seyrettiğine bakmayın VRAM sıcaklıkları yüksek ihtimalle 75-90 derece arasında gidip geliyordur, 1660 Super modelinde VRAM'ler için derece ölçer yok, o yüzden kaç derece olduğunu bilemezsiniz de. Bırakın fanlar hızlı dönsün, bozulan fan yerine takılır ama kart sıcaktan hasar görmeye başlarsa geri zor toparlarsınız.

Haklısınız ancak arada o kadar derece farkı olacağını zannetmiyorum. Sonuçta aynı metalin üstünde bulunuyor ve aynı şekilde soğuyorlar. Zaten fanlarımın hızını hiç düşürmedim hep 45-50'lerde tuttum. Sadece merakımdan soru sordum fanlarımın hızını düşürsem mi diye.

t-rex.exe -a ethash -o stratum+tcp://eu1.ethermine.org:4444 -u *cüzdanınız* -p x -w rig0
pause
ETH-ethermine.bat'ı bu şekilde güncelleyebiliyor musunuz? Bellekleriniz Micron, bir miktar daha yükseltebiliyor olmanız gerekli normalde ancak eğer stabil değil ise böyle kalsın. Power Limit %52'ye indiyse -300 yapmanıza gerek yok, -200 yaparsanız günlük işlemleriniz mining performansınızı daha az düşürür.

ETH-ethermine.bat'ı bu şekilde güncelleyebiliyor musunuz? Bellekleriniz Micron, bir miktar daha yükseltebiliyor olmanız gerekli normalde ancak eğer stabil değil ise böyle kalsın. Power Limit %52'ye indiyse -300 yapmanıza gerek yok, -200 yaparsanız günlük işlemleriniz mining performansınızı daha az düşürür.

Şu anda dediğiniz şekilde ancak sürekli aynı hatayı alıyorum. Bir türlü bulamadım neden kaynaklandığını. Bunun hakkında yeni bir konu oluşturayım. Oradan tartışalım.

Haklısınız ancak arada o kadar derece farkı olacağını zannetmiyorum. Sonuçta aynı metalin üstünde bulunuyor ve aynı şekilde soğuyorlar. Zaten fanlarımın hızını hiç düşürmedim hep 45-50'lerde tuttum. Sadece merakımdan soru sordum fanlarımın hızını düşürsem mi diye.
O kadar sıcaklı farkı bulunuyor. Bizzat kendi kartımdan biliyorum. Çekirdeği 45'ken VRAM'i 80 derece. Aynı metalin üstünde bulunuyorlar ve soğuyorlar evet, fakat inanılmaz farklar oluyor doğal olarak. Dediğim gibi, fan hızınızı düşürmeyin, PC başında kulaklık takıyorsanız aksine %60-70'lere dek çıkartın. Yatarken düşürün.

O kadar sıcaklı farkı bulunuyor. Bizzat kendi kartımdan biliyorum. Çekirdeği 45'ken VRAM'i 80 derece. Aynı metalin üstünde bulunuyorlar ve soğuyorlar evet, fakat inanılmaz farklar oluyor doğal olarak. Dediğim gibi, fan hızınızı düşürmeyin, PC başında kulaklık takıyorsanız aksine %60-70'lere dek çıkartın. Yatarken düşürün.

Fanlarımı en düşük 50'lerde tutuyorum hep. Sıcaklık 40 civarlarında stabil 43derece sanırım. VRAM sıcaklığı umarım 70'lerin üstünde değildir. Çünkü ben şu anlık deneme yapıyorum ve bir şey olmasını istemem.

Fanlarımı en düşük 50'lerde tutuyorum hep. Sıcaklık 40 civarlarında stabil 43derece sanırım. VRAM sıcaklığı umarım 70'lerin üstünde değildir. Çünkü ben şu anlık deneme yapıyorum ve bir şey olmasını istemem.
AMD modellerinde 105 dereceye kadar sıkıntı yok diye biliyorum fakat NVIDIA konusunu pek bilmiyorum. Buna rağmen bir sürü insan 1660 Super kullanıyordu yabancı forumlarda. Çekirdek gibi 90'lara vardığında sıkıntıya düşen bir parça değil VRAM. O yüzden içiniz rahat olsun. Çekirdek 45-50 arasındaysa ve fanlar da %50-60 hızında dönüyorsa aşağı yukarı 75-80 derecedir. Bu ısılar VRAM'ler için problem teşkil etmez. VRAM'ler için problem 90 derecenin üstünde başlar, 100 derecenin üstünde sıkıntı çıkartır.

Geri
Yukarı