GTX 1660 Super Sistem İçin Monitör Tavsiyesi

Kanan Maharramov

Centipat
Daha fazla  
1660 Super ile sistem toplamak istiyorum fakat monitörun kaç HZ olması konusunda kafam bayağı karışık. CS:GO gibi yüksek FPS veren oyunlar oynamayı severim ama AC Odyssey, RDR 2, Control gibi 60 FPS veren oyunları oynamayı daha çok severim. 144Hz monitör alırsam ve CS: Goyu 144FPS+ oynadıktan sonra 60 FPS veren oyunları oynayınca akıcılık kötü olur mu? Önceliğim AC Odyssey, RDR 2, Control gibi 60^FPS veren oyunlar ama CS:GO da oynayacağım. 144Hz mi 60Hz mi monitör alayım? Biraz saçma soru olabilir ama kafamı çok karıştırdı. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör için ayıracağınız bütçe bandı dahilinde; VA veya IPS panel olarak MSI, ASUS, Viewsonic, AOC vb gibi markaların FHD 144/165 HZ modellerinden tercihte bulunabilirsiniz. Ayrıca GTX 1660 Super gibi bir ekran kartı almayı düşünüyorsanız, bu saatten itibaren artık 60/75 Hz bir monitör almayın derim, önermiyorum. Siz bütçeyi söyleyin, birkaç ürün tavsiye edebilirim sizin için.

Monitör için ayıracağınız bütçe bandı dahilinde; VA veya IPS panel olarak MSI, ASUS, Viewsonic, AOC vb gibi markaların FHD 144/165 HZ modellerinden tercihte bulunabilirsiniz. Ayrıca GTX 1660 Super gibi bir ekran kartı almayı düşünüyorsanız, bu saatten itibaren artık 60/75 Hz bir monitör almayın derim, önermiyorum. Siz bütçeyi söyleyin, birkaç ürün tavsiye edebilirim sizin için.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler .144hz monitor alacağım.AOC C24G1 almayı düşünüyorum.

Güzel bir tercih, IPS düşünürseniz aşağıdaki modellere de bakabilirsiniz:

AOC 24G2U

MSI G241

Bende de aynı ekran kartı var 24G2U ve XG2405 arasında kalmıştım sanırım 24G2U alacağım aslında XG2405 daha sade duruyor ama içinden DP kablosu çıkmıyormuş.
QP daha güvenli gibi duruyor diğer satıcılara kıysala. N11'den mi yoksa direk kendi sitesinden mi almak daha mantıklı acaba ne gibi bir fark var?

Hikayeli ve offline oyunlar da oynuyorum demişsin
Viewsonic vx2458 c mhd gibi bir curved monitör daha güzel olacaktır

Bende de aynı ekran kartı var 24G2U ve XG2405 arasında kalmıştım sanırım 24G2U alacağım aslında XG2405 daha sade duruyor ama içinden DP kablosu çıkmıyormuş.
QP daha güvenli gibi duruyor diğer satıcılara kıysala. N11'den mi yoksa direk kendi sitesinden mi almak daha mantıklı acaba ne gibi bir fark var?

Fark etmiyor diye biliyorum, sonuçta size gelen ürünün içeriğinde monitörü gönderen mağazanın garantisi, cihazın faturası vs birebir aynı. Ürünün fiyatı QP'de de aynıysa kafanızın rahat olması açısından direk yerinden de sipariş verebilirsiniz.

1660 Super ile sistem toplamak istiyorum fakat monitörun kaç HZ olması konusunda kafam bayağı karışık. CS:GO gibi yüksek FPS veren oyunlar oynamayı severim ama AC Odyssey, RDR 2, Control gibi 60 FPS veren oyunları oynamayı daha çok severim. 144Hz monitör alırsam ve CS: Goyu 144FPS+ oynadıktan sonra 60 FPS veren oyunları oynayınca akıcılık kötü olur mu? Önceliğim AC Odyssey, RDR 2, Control gibi 60^FPS veren oyunlar ama CS:GO da oynayacağım. 144Hz mi 60Hz mi monitör alayım? Biraz saçma soru olabilir ama kafamı çok karıştırdı. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Saydığınız oyunlarda CS:GO hariç hemen hemen birçok sistem zaten 144 FPS'i zor görüyor. Bu tarz oyunlarda ihtiyacınız olmayacaktır. CS:GO, Apex Legends, Rainbow gibi oyunlarda 1660 Super 144 Hz ve 144 FPS'de yeterli olacaktır. Apex'te biraz kısmak gerek ayarları tabi.

Akıcılıkta bir problem olacak mı? FreeSync açtığınızda diğer oyunlarda problem hissedilmeyecek. Muhtemelen alacağınız monitörde FreeSync olacak. Ben 1660 Ti ile FreeSync monitör kullanıyorum, G-Sync uyumlu özelliğini açıyorum ve sabit 144 FPS alamadığım oyunlarda FreeSync açıyorum ve akıcılıkta bir problem yaşamıyorum. Sabit 144 fps aldığım ve fps drop yemediğim oyunlarda kapalı kalıyor tabi. Hatta AAA oyunlarda 60-80 FPS aldığınız zamanlarda direk V-Sync açın gitsin. Herhangi bir sorun olduğunda konu açarsınız bu tarz ayarları değerlendiririz.

AOC C24G1 kullanıyorum. Fiyatını hak eden bir monitör ancak ben VA paneli sevemedim. Vatan veya herhangi bir monitör satan yere gidip görme imkanınız varsa bakın derim. C24G1 ile alakalı değil ama ben 24G2U alsaydım dedim keşke sonradan. Bu sebeple gidin görün derim, göremezseniz de QP'nin kendi sitesinden 24G2U sipariş edebilirsiniz. Uzun bir süre stokta yoktu bu monitör, 4-5 gün önce geldi ve İtopya.com'da 1500 TL'ye satıldı 2 gün boyunca. Keşke kaçırmasaydınız. Ama 1700 TL'yi bile hak eden bir monitör 24G2U.

C24G1 VA panel ve kavisli, 24G2U ise IPS panel ve düz. Ben C24G1'in özelliklerinden değil sadece VA olmasından memnun değilim. IPS daha canlı duruyor ama oyun için de VA öneriliyor. Ama özellikle şu son zamanlarda IPS panellerin tepkime süresi olarak VA'ya yetiştiği hatta geçtiği görülüyor. Dediğim gibi ikisi de pişman etmeyecektir. Kavisli seviyorsanız kavisli alın, ama asıl faktör PANEL farkı. Fiyatları hemen hemen aynı zaten. Siz bi tartın düşünün, ikisi de üzmeyecektir.

Geri
Yukarı