GTX 1660 Super sistemde Stutter ve ses takılmaları

Swingy

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2 X XPG 8GB Gammix D30 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 980 500GB NVME M2 PCI EXPRESS 3.0
Ekran kartı
GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6
Anakart
GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Socket AM4
İşlemci
AMD RYZEN 5 3500X MPK 3.6GHz 35MB 6 Core AM4 7nm
Merhaba herkese. Sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı stutter sorunu yaşıyorum. İnternette sörf yaparken, film izlerken vs. olmuyor ama bazen ses takılmaları da oluyor. Oyunlarda çok can sıkıcı olmaya başladı. Özellikle FC 24 oynarken tüm tempoyu kaybediyorum. İki örnek video bırakacağım.
Bu videoda foundation isimli bir oyunda stutter yaşıyorum ve sık sık oluyor. FPS'de bir düşüş gözükmüyor ama takılmalar bariz belli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ise Speedtest sitesinde test yapıyorum. Testteki sayacın sayıları bir yerden sonra takılmalar yaşıyor ancak faremin hareketinde aynı sorun yok. Şöyle de bir durum var. Upload testine geçtiğimde videonun 28. saniyesinde göreceksiniz takılma başlıyor ve fareye basılı tutup yazıların üstünden geçtiğimde takılma bir anda geçiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konuda kendimce denediğim bazı çözümler de şunlar:

Ekran kartını DDU ile silip hem eski hem güncel driverlar ile denedim.
Ses driverını silip tekrar kurdum.
SFC /scannow denedim.
Arka planda çalışan programları tek tek kapatarak sorunlu olan var mı baktım. (yok)
Windows Update güncelleştirmelerini indirdim.
Çalıştır kısmına gpedit.msc yazdıktan sonra kullanıcı yapılandırmaları- başlat menüsü ve görev çubuğu'ndan bildirimler ve işlem Merkezi'ni kaldırı aktif ettim. Yani bildirim merkezini kapattım.

Bütün bunlardan sonra hala sorunum geçmedi. Sebebini bilen ve çözüm üretmek isteyen varsa yardımcı olmanızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı