GTX 1660 Super vs GTX 1660 Ti Ventus XS

Herkes tutturmuş OC ile önüne geçiyor diye. Arkadaşlar Ti alırsanız da OC yapılıyor o zaman RTX 2060 almaya gerek yok 2060'a da yapılıyor bu sefer 2070 almaya gerek yok bunlar çok saçma düşünceler bir alt modele yapılıyorsa üst modele de yapılıyor 10 FPS fark kapanıyorsa ona da yap OC 10 FPS fark tekrar açılsın.

Herkes tutturmuş OC ile önüne geçiyor diye. Arkadaşlar Ti alırsanız da OC yapılıyor o zaman RTX 2060 almaya gerek yok 2060'a da yapılıyor bu sefer 2070 almaya gerek yok bunlar çok saçma düşünceler bir alt modele yapılıyorsa üst modele de yapılıyor 10 FPS fark kapanıyorsa ona da yap OC 10 FPS fark tekrar açılsın.

Tamam o zaman sen 2-3 FPS için 300TL daha fazla ver.

Tamam o zaman 200TL için overclock yapamayan birine aldır daha fazla FPS alırsın diye sonra yapamasın aşırıya kaçsın karttan eser kalmasın.

OC ile ekran kartı yakmak imkansıza yakın birşey. En fazla crash alır onu da win güvenli başlatıp radeon ve afterburner gibi uygulamaları kaldırarak aşabilir. Ben kendi RX570ime yapmadığım kalmadı kart hala daha ilk hali gibi. Kaç kere crash ve mavi ekran aldım say say bitmez.

OC ile ekran kartı yakmak imkansıza yakın birşey. En fazla crash alır onu da win güvenli başlatıp radeon ve afterburner gibi uygulamaları kaldırarak aşabilir. Ben kendi RX570ime yapmadığım kalmadı kart hala daha ilk hali gibi. Kaç kere crash ve mavi ekran aldım say say bitmez.

Tek bir kartı referans almak saçma sen her şeyi yaparsın bozulmaz adam normal kullanır bozulur. Sen 1000 defa çıkarır takarsın bozulmaz adam yeni alır takarken bozulur. Yani bunlar şans işi ve overclock yaparken yakma ihtimali de var çok yüksek değil ama var zaten her programda uyarı veriyor herhangi bir zararda biz sorumlu değiliz diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı