GTX 1660 Ti %20 daha kötü performans veriyor

B4kteri

Femtopat
Daha fazla  
GTX 1660 Ti ve Intel i7 10700F kullanıyorum. Islemcim iyi sabit 4.58GHz fakat ekran kartimin MHz degerleri cok dengesiz ve FPS düşmesi yiyorum bazen. Benchmark videolarindan %20 daha kötü performans aliyorum. Surekli bir ses geliyor. Guc kaynagi yetersiz olabilir Dell G5 almistim ve PSU 350W. Ayrica PSU ile yan yana ve o bolgeye bakan fan olmadigindan ikisi de aşırı sicak oluyor. Sikintinin ne olsugunu bilen varsa fozumu anlatabilir mi?
(Sicakliklar oynarken 65)

Güç kaynağın yetersiz kalıyor muhtemelen, en kötü 450-500 Watt, hatta ileride yükseltirsin diye 650 Watt alman mantıklı olur.

GTX 1660 Ti ve Intel i7 10700F kullanıyorum. Islemcim iyi sabit 4.58GHz fakat ekran kartimin MHz degerleri cok dengesiz ve FPS düşmesi yiyorum bazen. Benchmark videolarindan %20 daha kötü performans aliyorum. Surekli bir ses geliyor. Guc kaynagi yetersiz olabilir Dell G5 almistim ve PSU 350W. Ayrica PSU ile yan yana ve o bolgeye bakan fan olmadigindan ikisi de aşırı sicak oluyor. Sikintinin ne olsugunu bilen varsa fozumu anlatabilir mi?
(Sicakliklar oynarken 65)
FSP Hydro K 500 Serisi 80PLUS Bronze 500W Güç Kaynağı
https://www.hepsiburada.com/fsp-hyd...aynagi-p-HBV00000S2MKY?magaza=Ofmat+Teknoloji

Ani FPS düşmesi yaşıyorsanız sıcaklıktan kaynaklı olması muhtemel. Değerlerinizi bilmiyorum ama dizüstü bir bilgisayarda yüksek değerler alacağınızı düşünüyorum. Sisteme PSU bağlayabiliyor musunuz, bu konuda bir fikrim yok.

Max turbo hızında oyun oynarken bu sistem kolaylıkla 400W üstü çekebilir, niye 500W bir PSU öneriyorsunuz böyle bir sisteme?
Kendin cevaplamışsın. 400W üstü çekebilir, 500W yeterli olacaktır. Max. turbo hızı sadece sentetik testlerde görecektir. Oyun oynarken veyahut başka işlemlerde kullanırken 500W yeterlidir. İleriye dönük düşünürse 650W bir PSU alabilir o da konu sahibinin bileceği bir iş.

Geri
Yukarı