Çözüldü GTX 1660 Ti boşta 60, yükte 69 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan Çal

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16
Ekran kartı
MSI GEFORCE GTX 1660 Ti ARMOR 6G OC
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX AM4 DDR4 ANAKART 4,52325 üze
İşlemci
Ryzen 5 3600
1693733752676.png

Boşta ekran kartım kullanılmadığı halde 60 derecelerde geziniyor fanlar çalışıyorlar. Anlamadım neden olduğunu. Yük altında da enteresan bir şekilde 69 derece maxiumum gördüm ekran kartı 1660 Ti.

Çözüm
Sorunun çözümü basitmiş AMD kartlarda performans kısmından sıfır RPM kapatılıyor NVIDIA kartlarda ise güç modunu NVIDIA Denetim Masası'ndan uyarlamalı yapın.
Yok hayır şunu anlatmak istiyorum 60 derecenin üstüne çıktıktan sonra çalışması güzel bir şey bunda bende hemfikirim ama 60 derecenin üstüne çıktıktan 10 saniye sonra derecesi 50'ye düşecek ekran kartı tekrar 60 derece olacak 10 15 saniye sonunda tekrar kendini çalıştıracak daha durmadan çalışmaya başlayacak tam duracakken tekrar çalışacak.
Laptop’um da aynı mantıkta çalışıyor 50’ye düşürdükten sonra duruyor ve 60’a geri çıkması 2 dakika sürüyor en az. Masaüstünde 10-15 saniye içinde çıkması mümkün değil. Pasif soğutma kapasitesi daha fazla.

Laptopum da aynı mantıkta çalışıyor 50'ye düşürdükten sonra duruyor ve 60'a geri çıkması 2 dakika sürüyor en az. Masaüstünde 10-15 saniye içinde çıkması mümkün değil. Pasif soğutma kapasitesi daha fazla.

Benim kartım 10 15 saniye sonrasında 60'a çıkıyor ekran kartı markasının soğutma bloklarına bağlı değişiklik gösterebiliyor bu benim sistemim bu şekilde olduğu için sabit hızlarda çalıştırıyorum ben kendim ayarladım kullanıcı ayarlı olarak 30 derecede 30 hızında şeklinde gibi.

Benim kartım 10 15 saniye sonrasında 60'a çıkıyor ekran kartı markasının soğutma bloklarına bağlı değişiklik gösterebiliyor bu benim sistemim bu şekilde olduğu için sabit hızlarda çalıştırıyorum ben kendim ayarladım kullanıcı ayarlı olarak 30 derecede 30 hızında şeklinde gibi.
ben nvidia denetim masasında göremedim öyle bi ayar ama oc kartlarda çok yükseltiyo mhzyi maksimum güçteyken

Yeni konular

Geri
Yukarı