GTX 1660 Ti ekran kartım yanıyor mu?

Cronus.xy

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bu iki haftadır oyunlarda aldığım FPS'te ciddi bir düşüş yaşandı. Neredeyse 70-80 FPS düşüyor. Az önce de oyun oynarken ekran dondu. Dzzzzz diye bir ses geldi ve bilgisayar kapandı. Daha sonra ekran kartından bip sesi geldi ve tekrar açıldı. Bilgisayarı haftada sadece 2 gün kullanıyorum ve çok yüklendiğimi düşünmüyorum. Sizce neden oluyor? Ve ne yapılabilir?
Ekran kartı: GTX 1660 Ti.
İşlemcir R5 2600.

Merhaba. Bu iki haftadır oyunlarda aldığım FPS'te ciddi bir düşüş yaşandı. Neredeyse 70-80 FPS düşüyor. Az önce de oyun oynarken ekran dondu. Dzzzzz diye bir ses geldi ve bilgisayar kapandı. Daha sonra ekran kartından bip sesi geldi ve tekrar açıldı. Bilgisayarı haftada sadece 2 gün kullanıyorum ve çok yüklendiğimi düşünmüyorum. Sizce neden oluyor? Ve ne yapılabilir?
İşlemcir R5 2600.
Bence impostor PSU.

İşlemcir R5 2600.

Bende emülatörden oynarken o oluyordu, %100 kullanım olduğundan olabilir veya sıcaklıktan.

Oyun'u oynarken anakartın kendi ekran kartına bağlanmış olabirlir misiniz.
Örneğin bende RTX 3050 Tİ Var ve intel'e bağlandım. Böyle bir sorun da olabir.

Sıcaklık değerlerini atabilir misin?

Bilgisayarı yarım saat önce kapattım. Biraz soğusun istedim.

Oyun'u oynarken anakartın kendi ekran kartına bağlanmış olabirlir misiniz?
Örneğin bende RTX 3050 Ti var ve Intel'e bağlandım. Böyle bir sorun da olabir.

Hiçbir şey yapmamıştım. Direkt oyunun ortasında oldu.

Bence impostor PSU.

PSU ile ilgili bir durum değil bence. Sıcaklıktan yüksek ihtimalle.

İşte o yüzden sıcaklık değerlerini atmalısın. Daha kesin yorum yapabiliriz böylece.
O zaman bilgisayarı açayım şimdi. Biraz daha kullanayım. Size 1 saat sonra falan atarım.

Belki de oyuna girmeden önce olmuştu bu durum.

Oyuna girmeden önce NVIDIA'dan gama ayarlarını falan değişmiştim. Ondan olabilir mi?

Geri
Yukarı