GTX 1660 Ti ETH Kazmak

• Konuyu başlatan em95
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 25B
Diğer bileşenler minimum 55-60W çekecektir. Aradaki enerji kaybı da hesaba katılırsa 150-160W civarı rahat güç çekilir hatta fazlası bile olabilir. Elektrik faturasını buna göre hesaplamalısınız.

Gerçekten öyle, sizin hesap etmedğiniz şeyler var. Odayı doğutmak için klima gerekecek aynı sürede odada oturuluyorsa. Oturulmuyorsa da günde 10₺ edeceği kar ile elektrik aprasına çalışırsın demek aynı bence. Bir miktar kar edecektir. Ama miktar düşük olduğu için dişe dokunmaz. O anlamda elektrik parasına çalışırsın dedim.
Dediğiniz anlamı şu an anladım ancak direkt o mesajdan dediğiniz anlam çıkmıyor.

180W harcasa desek saatlik 15 saat 2700W olur oda 2,7 kw bizim burada gündür 55 kuruş kw sı en yüksekte 95 kuruş geceleri ortalama 75 kuruş desek. 2 TL günlük elektrik oluyor 20 gün desek 40 TL ediyor elektrik. Günlük kazım 15 saat olursa günlük 25 TL yapıyor 500 TL getirisi olur 20 gün için yani 500-40=460 TL aylık kar doğru mu hesapladım?

Şimdi yapmaya değer mi anlayamadım değer diyorlar bazıları değmez ne yapayım anlamadım.

80W kart çekse geri kalan sistem kartın ısısından mı enerji üretecek?
Boşta duran sistemin kaç W çekmesini bekliyorsunuz Allah aşkına? Ayrıca fan hızı %100'de duruyor, 53 derecede çalışıyor. Gece yatarken %75-80 seviyelerine indiriyorum 63 derecede çalışıyor. Daha ne olsun? @em95 Gayet kar yapabilirsin dostum. RX 480 ile 30 mh/s değerinde 100W güç tüketimiyle kazıyorum. Aylık en az 500 TL şuanda. 200 TL kazanıp çektim bile parayı. Yalnız direk indirip yaparsan olmaz birilerinden tavsiye almalısın ne yapman gerektiği ile ilgili. Ben özel bir driver kurmuştum mesela ve daha fazla kazmıştı.

Bugün 13. Gün
1660 süper kart
Şu ana kadar getirisi 406 TL, aylık 800 TL olur tabiki eth bu fiyatlarda olursa. Elektrik faturası aylık 60 TL
Ben 7/27 kazıyorum, ona göre hesapla. Bu arada bu ay kazım oldukça zorlaştığı halde.
Screenshot_2021-05-08-16-46-15-761_com.goodproductssoft.minningpool.jpg

Elektrik parasını anca çıkarırcılar okusun. Amd Rx 5700 (52.5 Mh) ve amd ryzen 5 3600 ile aynı anda mining yapıyorum, daimi. Xiaomi akıllı prize göre aylık 132 tl lik elektrik masrafım var. Hem işlemci hemde ekran kartı ile mining sonucu saatte 237 watt elektrik harcıyor. Sadece işlemci ile haven coin kazarak aylık yaklaşık 300 tl kazanıyorum ve elektrik masrafını ödedikten sonra kar bile kalıyor işlemci mining ten. Ekran kartı karını hesaba bile katmadım düşünün artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı