GTX 1660 Ti FurMark 78 derece

Poyraz_Karayel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba geçen gün laptop sıcaklığı ile ilgili bir konu açmıştım. Sonrasında FurMark testi yaptım. 10 dakika sonunda maksimum 78 derece oldu ekran kartım, işlemcim de 70'e dayandı. Ama oyunlar da mesela GTA 5 gibi oyunlarda 85 derece oluyor işlemcim ekran kartım o civarlarda oluyor. Cihazım HP Omen işlemcim ise i5 9300H. Dying Light Low ayarlarda işlemcimin 85 derece olmuşluğu var. Önerilerinizi ve bilgilerinizi merak ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Maalesef oyun laptoplarının genelinde ısınma sorunu var ben kendi laptopumda(oyun laptopu değil) Zalman ZM-NS200 alarak sorunumu çözmüştüm gene ısınıyor ama en azından fazla ısınıp PC kapatmıyor kendisini. Aynı zamanda ürününüzü alalı ne kadar oldu fan temizliği yapıldı mı termal macun ne durumda?

Normal değerler bunlar. Daha da düşsün istiyorsanız fanları maksimum seviyeye getirin, işlemci için Turbo Boost kapatın, mümkün olduğunca güç ayarlarını kısın hatta tek sorun sıcaklıksa ekran kartına underclock da yapabilirsiniz. Ek olarak işlemci için UV denenmeli performans kaybı en az olacak şekilde sıcaklık düşürülebilir.

Arkadaşın demek istediği şu sanırım: ekran kartını sonuna kadar zorlayan bir testte sıcaklık en fazla 78 derece oluyorken nasıl gta 5' te 85 derecelere çıkabiliyor? doğru mu anladım?

Arkadaşın demek istediği şu sanırım: Ekran kartını sonuna kadar zorlayan bir testte sıcaklık en fazla 78 derece oluyorken nasıl GTA 5'te 85 derecelere çıkabiliyor? Doğru mu anladım?

Aynen öyle doğru anlamışsın.
Normal değerler bunlar. Daha da düşsün istiyorsanız fanları maksimum seviyeye getirin, işlemci için Turbo Boost kapatın, mümkün olduğunca güç ayarlarını kısın hatta tek sorun sıcaklıksa ekran kartına underclock da yapabilirsiniz. Ek olarak işlemci için UV denenmeli performans kaybı en az olacak şekilde sıcaklık düşürülebilir.

Öneriler için teşekkür ederim. Boşta şarjdayken 60 dereceye çıkıyor işlemcim 50-60 derece arası bu normal midir?
Maalesef oyun laptoplarının genelinde ısınma sorunu var ben kendi laptopumda(oyun laptopu değil) Zalman ZM-NS200 alarak sorunumu çözmüştüm gene ısınıyor ama en azından fazla ısınıp PC kapatmıyor kendisini. Aynı zamanda ürününüzü alalı ne kadar oldu fan temizliği yapıldı mı termal macun ne durumda?

Ürünü alalı 5 gün sonra 6 ay olacak. Fan temizlenmedi 6. ayda yaptırırım diye düşünüyordum termal macununu kendim kontrol ettim şu anlık normal durumda çok oyun oynamadım zaten oyunları test amaçlı indirmiştim kontrol etmek için. Soğutuyu önerir misiniz ?

Ürünü alalı 5 gün sonra 6 ay olacak. Fan temizlenmedi 6. ayda yaptırırım diye düşünüyordum termal macununu kendim kontrol ettim şu anlık normal durumda çok oyun oynamadım zaten oyunları test amaçlı indirmiştim kontrol etmek için. Soğutuyu önerir misiniz?

Ben kullanıyorum 5-10 derece fark etti ve çok sessiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı