GTX 1660 Ti i5 9300H bilgisayarım gereken performansı vermiyor

Xmailon

Decapat
GTX 1660 Ti i5 9300H 16 GB 2666 MHz 512 GB M.2 120Hz ekran. Acer Nitro 5 515-54
Bilgisayarım her oyunda ayar fark etmezin 120 FPS'nin üstüne çıkamıyor.
Hele Insurgency gibi bir oyunda diğer markaların aynı özellikli ürünleri 280 FPS gibi bir değer sunarken benimki 120'yi görmüyor.
CS GO'da ayar fark etmez 130 FPS, GTA 5'te 45 FPS, gibi değerler sunuyor ki GTA 5'te 120 CS:GO'da 300+ görmem lazım.
Ne yapmam gerekiyor sorum mu vardır PC'de ne yapmalıyım.
W10 2004 sürümü ve format atmayı da denedim.
Bu videoda

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Insurgency'de yüksek FPS görüyor ben 120'yi göremiyorum.

MSI Afterburner kurup değerleri örnek videodaki gibi bizimle paylaşmalısın. Ekran görüntüsü de yeterli.

1586878998370.png

Değerlerim budur. Aslında video çektim de buraya atamadım. Fanlar balanced, güç modu yüksek performansta.

Değerlerim budur. Aslında video çektim de buraya atamadım. Fanlar balanced, güç modu yüksek performansta.
CPU Power ve CPU clock da açabilir misin? Şu an için işlemci darboğazı gözüküyor. İşlemci de ısınıyor belli ki. Frekansları görünce net bir şey söylebiliriz.
Öte yandan o attığın videodaki arkadaş 2014 versiyonunu oynuyor sanırım. Sen Sandstorm mu oynuyorsun?
RAM 2x8 mi yoksa 1x16 mı?

CPU Power ve CPU clock da açabilir misin? Şu an için işlemci darboğazı gözüküyor. İşlemci de ısınıyor belli ki. Frekansları görünce net bir şey söylebiliriz.
Öte yandan o attığın videodaki arkadaş 2014 versiyonunu oynuyor sanırım. Sen Sandstorm mu oynuyorsun?
2x8 GB Ram 2014 olanı oynuyorum. Ayarlarım üstte belirttiğim videodaki ayarlarla aynıdır.
1586882012710.png

Dostum yardımcı olur musun çözemedim gitti 3 gündür gece gündüz araştırıyorum.
Olmadı cihaz 4 günlük iade yada servise yollayayım.

Son düzenleme:
Ekran görüntülerini inceledim. Attığın videoyla da karşılaştırdım. Sıkıntı şurada evet işlemcin darboğaz yapıyor ama o kadar büyük bir fark olmamalı arada. Şimdi elindeki grafik olarak yüksek oyunlardan birinden SS atmanı istiyorum popüler bir oyun olsun ki FPS kıyası yapabileyim.
Bir de DDU ile GPU sürücüsüne temiz kurulum yapar mısın, onu aradan çıkartalım. Windows sürücülerinin yüklenme kısmını kapat DDU'dan.
Eğer cihaz yeni ise zaten BIOS'un güncel olduğunu varsayıyorum.

Ekran görüntülerini inceledim. Attığın videoyla da karşılaştırdım. Sıkıntı şurada evet işlemcin darboğaz yapıyor ama o kadar büyük bir fark olmamalı arada. Şimdi elindeki grafik olarak yüksek oyunlardan birinden SS atmanı istiyorum popüler bir oyun olsun ki FPS kıyası yapabileyim.
Bir de DDU ile GPU sürücüsüne temiz kurulum yapar mısın, onu aradan çıkartalım. Windows sürücülerinin yüklenme kısmını kapat DDU'dan.
Eğer cihaz yeni ise zaten BIOS'un güncel olduğunu varsayıyorum.

Dostum cihaza format atıp formatta her şeyi sildim.(Oyunlar dahil) ve ekran kartının ilk ve son sürücüsünü bile denedim. GTA V'te de cihaz 50 FPS görüyordu, kanıtlayamam ama kendi gözlerimle gördüm ve Forza Horizon 4'te de 60 FPS idi. GTA V'in yüklenmesi çok uzun sürer istersen Forza yükleyip değerlerini seninle paylaşabilirm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı