GTX 1660 Ti i5 9300H bilgisayarım gereken performansı vermiyor

Xmailon

Decapat
GTX 1660 Ti i5 9300H 16 GB 2666 MHz 512 GB M.2 120Hz ekran. Acer Nitro 5 515-54
Bilgisayarım her oyunda ayar fark etmezin 120 FPS'nin üstüne çıkamıyor.
Hele Insurgency gibi bir oyunda diğer markaların aynı özellikli ürünleri 280 FPS gibi bir değer sunarken benimki 120'yi görmüyor.
CS GO'da ayar fark etmez 130 FPS, GTA 5'te 45 FPS, gibi değerler sunuyor ki GTA 5'te 120 CS:GO'da 300+ görmem lazım.
Ne yapmam gerekiyor sorum mu vardır PC'de ne yapmalıyım.
W10 2004 sürümü ve format atmayı da denedim.
Bu videoda

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Insurgency'de yüksek FPS görüyor ben 120'yi göremiyorum.

Dostum cihaza format atıp formatta her şeyi sildim.(Oyunlar dahil) ve ekran kartının ilk ve son sürücüsünü bile denedim. GTA V'te de cihaz 50 FPS görüyordu, kanıtlayamam ama kendi gözlerimle gördüm ve Forza Horizon 4'te de 60 FPS idi. GTA V'in yüklenmesi çok uzun sürer istersen Forza yükleyip değerlerini seninle paylaşabilirm.
Forza da olur ama Forza'da Afterburner açabilecek misin? Hocam her şeyi yapmışsın yapabileceğin. Sistemde demek ki bir problem var.
Sürücüler düzgün
Sıcaklıklar abartılı değil.
İşlemci frekansı tavana yakın.
Güç eksikliği yok.
Bunun ötesi GPU Power ve frekans kontrolü yapmak olur. Başka da yapabileceğin bir şey yok. İade et gitsin derim.
Nvida ayarlarına girip oyunu seç ve maksimum performansı seç.
Nvidia Geforce Experience'da Whisper Modunun da kapalı olduğundan emin ol.
Yine Nvidia ayarlarından Düşey senkronizasyonun kapalı olduğuna emin ol. (Bu kadar şeyi yapan bunları zaten yapmıştır.)

Forza da olur ama Forza'da Afterburner açabilecek misin? Hocam her şeyi yapmışsın yapabileceğin. Sistemde demek ki bir problem var.
Sürücüler düzgün
Güç eksikliği yok.
Bunun ötesi GPU Power ve frekans kontrolü yapmak olur. Başka da yapabileceğin bir şey yok. İade et gitsin derim.
Yine Nvidia ayarlarından Düşey senkronizasyonun kapalı olduğuna emin ol. (Bu kadar şeyi yapan bunları zaten yapmıştır.)
İadeyi alırlar mı sizce. Önceki pc berbattı hd 7610m falan vardı :d . Deidğim gibi ürün işleti sistemi olmadan geldi ve iadeyi alırlar mı ?

İnternet üzerinden aldıysan çok rahat alırlar. Diğer türlü de ürünün sorunlu olduğunu anlatırsan belki alabilirler.
Teşekkürler iade edicem
Sürücüler düzgün
Güç eksikliği yok.
Dostum forzadaki değerleri atıcam :D
1586974515602.png

Şaka gibi dimi :D olmadı 8k ya nasıl bir cihaz önerirsin acer nitro 5 tırt çıktı.
Sürücüler düzgün
Güç eksikliği yok.
Ve dostum oyun donuyor ve ve disk bölümü böyle oluyor :)
Forza'da olur ama Forza'da Afterburner açabilecek misin? Hocam her şeyi yapmışsın yapabileceğin. Sistemde demek ki bir problem var.
Sürücüler düzgün
Güç eksikliği yok.
NVIDIA ayarlarına girip oyunu seç ve maksimum performansı seç.
NVIDIA GeForce Experience'da Whisper Modunun da kapalı olduğundan emin ol.
Yine NVIDIA ayarlarından Düşey senkronizasyonun kapalı olduğuna emin ol. (Bu kadar şeyi yapan bunları zaten yapmıştır.)

Yeniden rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Bu benim Rainbow'daki değerlerim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• IMG_20200415_215928.jpg
    IMG_20200415_215928.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı