GTX 1660 Ti, i7 9750H laptopta ani FPS düşüşleri

Dün akşam sanırım oyundan zevk almışım ve konuyu tamamen unutmuşum. Güncelliyorum arkadaşlar;
Dün akşam 3 adet farklı işlem yaptım.
Öncelikle; @OMFG EPIC 'arkadaşın tavsiyesini yapıp %95'e indirdim. Sanki bir azalma var gibiydi ama sorun devam ediyordu. Aramaya, araştırmaya devam ettim. İngilizce Kaynaklar okudum ve Diskin neredeyse dolu olmasından kaynaklanan bir yazı gördüm. Başta saçma geldi ama ne fark eder diyerek Windows'un kurulu olduğu SSD' den yaklaşık 30GB bir alan boşalttım. Şuan problem %95 oranında azaldı. Şuan %5'lik kısım çok rahatsız etmiyor ve üstelik her oyunda denemedim ama eğer daha boş kullanırsam ve termal macunu da yenilersem sanırım yepyeni olarak tekrar kullanabileceğim. Cidden ayrı bir tecrübe oldu. Herkese teşekkür ediyorum.

Yalnız işlemci durumunu %100 den %99 a bile çekseniz turbo boost çalışmayacaktır. İşlemciye yük bindiren oyunlarda 30 fpse kadar kayıp yaşarsınız söylemiş olayım.

Fan'lardan bahsediyorsak, elle kontrol edebiliyorum. İstediğim zaman istediğim şekilde açabiliyorum.
Fanlardan bahsetmiyorum. Örneğin işlemciniz 2.5 ghz turbo boost ile 4ghz ye çıkıyor diyelim. Siz %100 den %99 a düşürürseniz o işlemci 2.5ghz nin üstüne asla çıkmaz. İşlemciye yüklenen açık dünya bir oyunda deneyin dediğimi anlayacaksınız çok fazla fps kaybedersiniz darboğaz olur.

Geri
Yukarı