i7 9750H 1660 Ti düşük FPS sorunu

İlk attığınız resimde GPU kullanılmıyor, Heaven Benchmark ile AIDA64 aynı anda çalışıyor muydu? Bir de "CPU Package Power"ı da ekrana sığdırabilseniz güzel olur. Şu durumda undervolt + belki işlemciyi 35-40W'a da sınırlasan güzel çalışabilir ama GPU ile birklikte testi görmek lazım.

Ayrıca yük altında çekirdek sıcaklıkları arasında büyük bir fark görüyorum, heatsink'e düzensiz ısı iletiminin belirtisi. Macun değişimi gerekli bence.
Videoda gösterildiği gibi yaptım neden GPU çalışmıyor ki. Normalde oyunlarda devreye giriyor otomatik. Her hangi bir seçenek göremedim heaven da grafik kartı seçme ile ilgili.

Benzer değerler aldım. GPU'nun çalışmadığını nereden anladınız önceki grafikte. Çünkü Heaven'da sağ üstte 1660Ti yazıyor test sırasında.
GPU kullanımı %0 yazıyordu ondan dedim, herhalde sahneler arası geçiştir.

Undervolt yapın, pc nin altını yükseltin. Eğer hala ısınıyor ve işlemci çekirdekleri arasındaki sıcaklık farkı hala çoksa macun değişimi yapın.

GPU kullanımı %0 yazıyordu ondan dedim, herhalde sahneler arası geçiştir.

Undervolt yapın, pc nin altını yükseltin. Eğer hala ısınıyor ve işlemci çekirdekleri arasındaki sıcaklık farkı hala çoksa macun değişimi yapın.
Oyun sırasında bu kadar yüksek sıcaklık değerleri almadım şuana kadar ve fan çıkış kısımları ısınıyor sadece. Kullandığım laptobun soğutma fan tasarımı çok iyi bence bu değerler şaşırttı beni. Macun değişimi yapmam garantiyi bozar mı? Çünkü laptobu alalı 4-5 ay oldu.

oyun sırasında bu kdr yüksek sıcaklık değerleri alamdım şu ana kadar ve fan çıkış kısımları ısınıyor sadece. Kullandığım laptobun soğutma fan tasarımı çok iyi bence bu değerler şaşırttı beni. Macun değişimi yapmam garantiyi bozar mı? Çünkü laptobu alalı 4-5 ay oldu.
O konuda çok fikrim yok, bozulduğunu duydum ama gene Asus'u arayıp sorun bence. Eğer bozuluyorsa bir ücret karşılığı kendi servisleri değişim yapar büyük ihtimal.

O konuda çok fikrim yok, bozulduğunu duydum ama gene Asus'u arayıp sorun bence. Eğer bozuluyorsa bir ücret karşılığı kendi servisleri değişim yapar büyük ihtimal.
Peki, teşekkürler yardımların için. Undervolt deneyeceğim sonrasında duruma göre servise yollayabilirim.

Geri
Yukarı