GTX 1660 Ti Oyuna Girince Ekran Gidiyor

Yani bu tarz sorunları bazen bir işaret olarak da görmek gerekiyor. Sistemi biraz daha yükseltmek oyunlardan aldığımız keyfi daha arttırıyor. İleriye dönük düşünmek gerekli. Sizin şuan ihtiyacınız olan Güç Kaynağı ve İşlemci. Belki bunun yanında Bellek de alabilirsiniz 16 GB yeterli, sistemi tam anlamıyla besleyebilmek için.
Çok haklısınız, PSU almakla herhangi bir riske girmeyeceğim tersine geleceğe yatırım yapmış olacağım. İşlemci kısmına gelince i7 4790 alacağım. RAM kısmı ise biraz bekleyebilir, gerektiğinde almayı düşünüyorum. Çoğu oyunda gördüğüm kadarıyla 6gb kullanılıyor.

Ayrıyetten, eski güç kaynağı ile yaşadığınız sorunu anlatabilir misiniz? Mümkünse biraz daha detaylı.

GTX 950 kullanıyordum önceden, geçen günler de 2. bir Bellek aldım bilgisayarıma. Ne yazık ki 2. Bellek yeri anakart üzerinde bozuk olduğu için tamire götürdüm. Tamir de çok alakasız bir durumla karşılaştım. Ekran kartımı yakmışlar, çalışmıyordu. Ya da başka bir kart ile değiştirmişler, çünkü arkasında ki kağıdı da yırtmışlar. Kağıt da seri numarası yazıyordu. Oradan paramı alınca yeni bir ekran kartı aldım. Sonra oyuna gireyim dedim ve pat bilgisayar kapandı. Korktum. :D Sonrasında güç kaynağının sebep olduğunu öğrendim. 500W Everest'in bir güç kaynağı vardı. Dedim artık miladını doldurdu. Her iş de bir hayır var, derim. Sistemi yenilemek için bir fırsat oldu, benim için.

GTX 950 kullanıyordum önceden, geçen günler de 2. bir Bellek aldım bilgisayarıma. Ne yazık ki 2. Bellek yeri anakart üzerinde bozuk olduğu için tamire götürdüm. Tamir de çok alakasız bir durumla karşılaştım. Ekran kartımı yakmışlar, çalışmıyordu. Ya da başka bir kart ile değiştirmişler, çünkü arkasında ki kağıdı da yırtmışlar. Kağıt da seri numarası yazıyordu. Oradan paramı alınca yeni bir ekran kartı aldım. Sonra oyuna gireyim dedim ve pat bilgisayar kapandı. Korktum. :D Sonrasında güç kaynağının sebep olduğunu öğrendim. 500W Everest'in bir güç kaynağı vardı. Dedim artık miladını doldurdu. Her iş de bir hayır var, derim. Sistemi yenilemek için bir fırsat oldu, benim için.
Öncelikle geçmiş olsun en azından paranızı geri alabilmişsiniz. Benim durum biraz daha farklı aslında sizin PC kapanmış, bu %80 güç kaynağı sıkıntısı belirtisi bunda problem yok ama benim yakındığım durum benim PC'nin monitörde ekran gitmesine rağmen tam gaz çalışması... Her neyse sizi daha fazla rahatsız etmeyeyim, her şey için teşekkürler iyi geceler.

Çok haklısınız, PSU almakla herhangi bir riske girmeyeceğim tersine geleceğe yatırım yapmış olacağım. İşlemci kısmına gelince i7 4790 alacağım. RAM kısmı ise biraz bekleyebilir, gerektiğinde almayı düşünüyorum. Çoğu oyunda gördüğüm kadarıyla 6gb kullanılıyor.

Hangi oyunları oynuyorsunuz bilmiyorum da ben genellikle PUBG oynadığım için 8 GB Bellek yetmiyordu.
Öncelikle geçmiş olsun en azından paranızı geri alabilmişsiniz. Benim durum biraz daha farklı aslında sizin PC kapanmış, bu %80 güç kaynağı sıkıntısı belirtisi bunda problem yok ama benim yakındığım durum benim PC'nin monitörde ekran gitmesine rağmen tam gaz çalışması... Her neyse sizi daha fazla rahatsız etmeyeyim, her şey için teşekkürler iyi geceler.

Görüntü gelir ama işlemci ve ekran kartına yük bindiği zaman güç kaynağı bunu karşılayamadığı için bilgisayarı kapatır. Rica ederim, iyi geceler.

Arkadaşlar sıkıntı bu kabloda olabilir mi? Yeterli gücü iletemiyor olabilir mi?
1559334551327.jpeg

Windows olay günlüğünde sorunun nereden kaynaklandığı yazıyor olabilir. Google nasıl bakıldığına dair arama yaparsanız rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bur sürü olay çıkacağı için hatayı aldığınız saate de bakın. PSU tarafına gelirsek PSU yetersiz kaldığında sistem reset atar kendine belki PSU'da teknik bir arıza vardır garantiye göndermenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı