GTX 1660 Ti Sistem Düşük GPU Kullanımı

Aynı cihazdan bende de olduğu için "Darboğaz oluyor." diyebiliyorum. İsterseniz Bf 5 kurun 50 FPS i geçemeyeceksiniz.Her fareyi döndürdüğünüzde drop yiyeceksiniz. PUBG de sadece Erangel da ve Karakin de daha az kasarak oynayabilirsiniz. Armory Crate den işlemci sıcaklıklarına bakın 90 derecenin altına düşmüyor.

Aynı cihazdan bende de olduğu için "darboğaz oluyor." Diyebiliyorum. İsterseniz BF 5 kurun 50 FPS'i geçemeyeceksiniz.Her fareyi döndürdüğünüzde drop yiyeceksiniz. PUBG'de sadece erangel da ve karakin de daha az kasarak oynayabilirsiniz. Armory crateden işlemci sıcaklıklarına bakın 90 derecenin altına düşmüyor.

İşlemci sıcaklıkları hemen hemen her laptopta 90 altına düşmüyor zaten oyunlarda. Technopat YouTube kanalında incelemesi yeni yapılan GE75 Raider modeline bakın, orada da göreceksiniz. Bu laptoplarda yük altında normal olarak değerlendirilen bir sıcaklık değeri.

Dual RAM ile performans ciddi oranda artıyormuş deneyen var mı?

Ben aldıktan bir-iki hafta sonra çift bellek sistemine geçtim. 5-10 FPS arası fark etti.

Arkadaşlar konunun meraklıları için izlediğim başka bir yabancı kanalda sorunu ASUS'a sormuşlar ve ASUS'takiler düşük GPU kullanımının 2400 MHz'lik belleklerden kaynaklandığını söylemiş. Ryzen 7 3750H mimarisinden dolayı en yüksek 2400 MHz'lik bellekler kullanabiliyor. Dolayısıyla yapılabilecek bir şey yok. Bellek hızının GPU kullanımını düşürdüğü bir durumla ilk defa karşılaşıyorum. Konuda daha fazla bilgi verebilirlerse diye sevgili @Recep Baltaş ve @Ali Güngör'ü etiketlemek istiyorum. Forumda çok sayıda dizüstü bilgisayarlarında düşük GPU kullanımından şikayet eden insan var, belki bir videoda yer verilebilir bu bilgiye.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı