GTX 1660 Ti sistem için işlemci ve anakart önerisi

Dün gecden sabaha fiyatlar zıplamış. Ram 550 küsürdü 100 tl zamlanmış. Anakartta 720 idi sabah baktım 857 yazıyor.
Eğer aceleniz yok ise İncehesap gaming geceleri var. Orada fiyatlar piyasaya oranla oldukça düşük oluyor. Her cuma 22:00'da başlıyor. Daha uyguna getirirsiniz.

Veya aşağıdaki RAM'den 2 tane alın.

Uyum dediğiniz şey nedir?
İşlemcinin gücü 2080 Ti'ye de yeter. Daha ne uyumu olacak ki?
güç olarak sormuyorum. şimdi amd ve intel diye işlemciler iki çeşit ya hani; birde ekran kartlarıda nvidia geforce ve amd radeon r serisi var ya hani.şimdi bendeki ekran kartı gtx 1660ti, almayı düşündüğüm işlemci de amd ya hani (birde amd isimli diğer işlemci varya) amd işlemcili pc ye nvidia ekran kartı uyumlu olurmu diye sormuştum. kusura bakmayın ben çok derin bi pc bilgim yoktur.

hani amd işlemci amd yonga setli anakartta çalışıyorya, acaba dedim ekran kartınıda sace amd ile başlıyan kendine uyarlanmış şekli olan amd radeon versionu ile mi çalışır.olaya uzak olunca hata yapmaktan çekiniyor insan.
Eğer aceleniz yok ise İncehesap gaming geceleri var. Orada fiyatlar piyasaya oranla oldukça düşük oluyor. Her cuma 22:00'da başlıyor. Daha uyguna getirirsiniz.

Veya aşağıdaki RAM'den 2 tane alın.
ilk tavsiye etiğiniz anakart tekrar indirime girdi ve dün gece sipariş geçtim.

bu ürünü.şimdi uygun fırasat bulursam r 5 3600 ile ram ve soğutucu alacağım.

ram olarak ;G.Skill RipjawsV 16GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı
en uygun olan ürün. tavsiye edermisiniz. şuan dada bu marka/modelin ddr3 ünü pcmde takılı ve arızası falan olmadı.
ramde alabileceğim en düşük ve en iyi ürünler ne tavsiye edersiniz.
birde 16gb lık tek ram iş görmez dimi. 2*8 lik mi alayım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı