Çözüldü GTX 1660 Ti sistemde "Bu NVIDIA grafik sürücüsü Windows'un bu sürümüyle uyumlu değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Valiented

Kilopat
Daha fazla  
Teknik servisten gelen notebook bilgisayarımın ekran kartının driverını güncellediğim halde oyunlarda %10'dan fazla kullanmadığı için DDU ile kaldırdım. NVIDIA sitesinden notebook için olan 1660 Ti seçeneğini seçtiğimde ise "Bu NVIDIA grafik sürücüsü Windows'un bu sürümüyle uyumlu değil." hatası alıyorum. Ancak ekran kartımı GeForce Experience uygulamasında güncelleyebiliyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    277,4 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 42
Üreticilerin sağladığı driverlar güncel olmaz genelde ve bu da bir sürü soruna sebep olur tavsiye etmem.

Aslında tam tersi soruna sebep olanlar normal driverlar NVIDIA'yı bilmem ama AMD'de laptop ekran kartına driver baktığınız zaman altında her zaman laptop üreticisinin sağladığı driverları kullanmanızın daha sağlıklı olduğu yazar.

Bunu dener misiniz?
Bu linktekini indirdiğimde kurabildim teşekkürler.

Laptop üreticisin sağladığı ekran kartı sürücüsü üstteki linktedir. Bunu kullanırsanız daha sağlıklı olur.
Bunu görmeden önce üstteki linkten kurmuştum, bir sorun olmaz sanırım.

Geri
Yukarı