GTX 1660 Ti sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

demir.eler

Decapat
Öncelikle herkese merhaba. G-SYNC kullanarak Valorant oynamaktayım. 144 Hz bir monitörüm var. Bu yüzden G-SYNC'ten faydalanabilmek için FPS'mi 141'e sabitledim fakat zaten sabitlemesem de oyun içi 150-100 FPS arası alıyorum garip bir biçimde. Bırakın Valorant'ı, CS:GO, GTA gibi diğer oyunlarda hiç böyle bir sorun yaşamıyorum. Bilgisayarı da toplayalı daha 6 ay bile olmadı. 140-120 arası oynasa FPS yine sorun yaşamam fakat oyun ayarları düşük, düşük çözünürlükte oynasam FPS düşüşleri almaya devam ediyorum. G-SYNC'i kapamayı, yanında VSync'i açmayı, Fastsync'i, hepsini denedim fakat düşüşün önüne geçemedim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Sistemim:
- G.Skill 1.16 GB RAM.
-AMD Ryzen 5 2600 socket AM4 3.4 GHz 16 MB önbellek 65W.
-ASUS Prime B450M-K AM4 DDR4 4400MHz(OC)
-EVGA GeForce GTX 1660 Ti 6G GDDR6 192Bit.
-Bright_RM_61 144Hz monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA Denetim Masası ayarları 5 10 FPS'den fazla etkilemez ya oyunluk problem ya da BIOS ayarlarını bozmuş olabilirsin yaptığın bu değişiklikleri gei al oyunu silip yeniden yükle başka bir çözüm yolu düşünemiyorum.

Sorun belki BIOS ayarlarımda da olabilir. Bir ara oradan overclock yapmayı denemiştim fakat eski ayarlara geri aldığımı hatırlıyorum. Performansı arttıracak.

Şu anlık benim de aklıma daha parlak bir fikir gelmedi. Yardımların için teşekkür ederim hocam bu dediklerinizi de deneyip bir sonuca bakacağız artık bakalım.

Bu arada hocam böyle bir seçenek bulamadım dediğiniz gibi kurcaladım. Steam'de var sadece o özellik sanırsam. Oyunu silip tekrar yüklemekle aynı işlevi görür değil mi?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…