GTX 1660 Ti sisteme dualboot yapılabilir mi?

OsoSploits

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX 1660 Ti
İşlemci
i7 9. Nesil
Selam, öncelikle Monster bilgisayarıma "Dual boot" yapmak istiyorum, ancak sadece 32 Bit kuruluyor diye duydum. 2 tane 64-bit kurulmaz dediler, bu gerçek mi yani bilgisayara 2 tane 64-bit Dual boot yapamaz mıyız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, öncelikle Monster bilgisayarıma "Dual boot" yapmak istiyorum, ancak sadece 32 Bit kuruluyor diye duydum. 2 tane 64-bit kurulmaz dediler, bu gerçek mi yani bilgisayara 2 tane 64-bit Dual boot yapamaz mıyız?

Dual Boot'u nasıl yapmayı planlıyorsun? 2 tane Windows mu indireceksin? Bildiğim kadarıyla aynı depolama birimine 2 farklı Windows indirip Dual boot yapamıyorsunuz. Yanlış biliyor olabilirim, bilen varsa düzeltirse sevinirim.

İkisi de 64 bit kurulabiliyor. Daha önce windows 8.1 ile windows 11 i dualboot yapmıştım.

Hocam Tulpar T7 v19.3 cihazıma Win 8.1 ve Windows 10 kurmak istiyorum, Win 8.1 de farklı testler yapacağım ancak YouTube'da duyduğuma göre sadece 32 Bit kuruluyormuş yani 1 tane 64-bit 1 tane 32 Bit oluyormuş Win 8.1'i 64 Bit, Windows 10'u 64 Bit kursam sorun yaşarmı ve Win 8.1 DirectX12 desteklemiyor Win 8.1 kursam mavi ekran yer miyim (8.1'de yüksek performanslı işlemler yapmayacağım)

Dual Boot'u nasıl yapmayı planlıyorsun? 2 tane Windows mu indireceksin? Bildiğim kadarıyla aynı depolama birimine 2 farklı Windows indirip Dual boot yapamıyorsunuz. Yanlış biliyor olabilirim, bilen varsa düzeltirse sevinirim.
1699693278340.png

Tabii ki dualboot yapılır, hatta ben bilgisayarı triple-boot kullanıyorum.
İki Windows'u dual-boot yapma hakkında bir bilgim yok maalesef.

USB'ye Windows 8.1 ISO'su yazdırman, (Rufus'un ayarlarından otomatik güncellemeyi açtıktan sonra ISO seçme yerinden Windows 8.1 ISO'su indirilebiliyor.) bilgisayarı oradan boot etmen ve Windows 8.1'i yeni oluşturduğun 60 GB'lik disk bölümüne kurman gerek. Herhalde adımlar bunlar, hiç denemedim.

Tabii ki dualboot yapılır, hatta ben bilgisayarı triple-boot kullanıyorum.
İki Windows'u Dual-boot yapma hakkında bir bilgim yok maalesef.

USB'ye Windows 8.1 ISO'su yazdırman, (Rufus'un ayarlarından otomatik güncellemeyi açtıktan sonra ISO seçme yerinden Windows 8.1 ISO'su indirilebiliyor.) Bilgisayarı oradan boot etmen ve Windows 8.1'i yeni oluşturduğun 60 GB'lik disk bölümüne kurman gerek. Herhalde adımlar bunlar, hiç denemedim.

Monster bazı konularda müşterileri kısıtlıyor, Örnegin ben Linux kuracaktım fakat Monster desteklemediği için kurmadım, en azından Windows 8.1 kurayım dedim ama DirectX12'ye sahip oldugum için mavi ekran hatası alırım diye indirmedim ancak böyle bir hata olmadığını araştırdım belki indiririm, kararsız kalırsam Windows 10 Pro V: 1607 kuracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı