GTX 1660 Ti ve R5 2600X Düşük GPU Kullanımı

Mustafa uysal

Decapat
Arkadaşlar merhaba,
İlk kasamı aldığımda R5 1600 AF ve RX590 ikilisi tek 16 GB RAM ve 500W PSU vardı. Güç kaynağının yeterli olmadığını düşünüp 600W güç kaynağına geçtim sorunum düzelmedi. Daha sonra işlemcimi R5 2600X'e, ekran kartımı daha az güç harcayan INNO3D GTX1660 Ti'a yükselttim. RAM'den kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünüp dual 8*2 GB RAM taktım ve sorunum hala aynı hangi ekran kartını takarsam takayım GPU kullanımını %90 değerlerine getiremiyorum. Testlerde aynı işlemciyle ekran kartının performanslarına bakıyorum, benim kullandığım ekran kartı onlardan çok daha düşük performansta çalışıyor. GPU kullanımı %50-60'larda geziniyor. CPU Kullanımı %30 civarında.

Şu an anakartı da değiştirmeyi planlıyorum. A320M-F ASUS anakartım var. Görünürde sorunsuz çalışıyor gibi duruyor.
Evle alakalı bir şüphem de var. Evin elektrik tesisatı eski olduğundan dolayı eve gelen elektrikte sorun var. Evdeki bütün elektrikle çalışan aletler çabuk ısınıyor. Sizce bununla bir alakası var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda sorun yaşıyorsunuz?

LoL, CS:GO, PUBG, Valorant.
Sorunun Elektrik,PSU ve anakart ile alakası yok. Ayrıca R5 1600AF ile 2600X arasında çok farkta yok maalesef boşuna sürekli para harcamışsın.
Sorun neyde sence ?
Butun parcalari degistirmeme ragmen ayni sorun devam ediyor
Monitörünüz eskiyse benimki gibi aynı problemi yaşarsınız 1680-1050 çözünürlük veriyor benim Samsung 2233bw monitörüm onu güncelleyeceğim.
Monitor Rampage rm 144 24.5 inch 144 hz

Arkadaşlar merhaba,
İlk kasamı aldığımda R5 1600 AF ve RX590 ikilisi tek 16 GB RAM ve 500W PSU vardı. Güç kaynağının yeterli olmadığını düşünüp 600W güç kaynağına geçtim sorunum düzelmedi. Daha sonra işlemcimi R5 2600X'e, ekran kartımı daha az güç harcayan INNO3D GTX1660 Ti'a yükselttim. RAM'den kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünüp Dual 8*2 GB RAM taktım ve sorunum hala aynı hangi ekran kartını takarsam takayım GPU kullanımını %90 değerlerine getiremiyorum. Testlerde aynı işlemciyle ekran kartının performanslarına bakıyorum, benim kullandığım ekran kartı onlardan çok daha düşük performansta çalışıyor. GPU kullanımı %50-60'larda geziniyor. CPU kullanımı %30 civarında.

Şu an anakartı da değiştirmeyi planlıyorum. A320M-F ASUS anakartım var. Görünürde sorunsuz çalışıyor gibi duruyor.
Evle alakalı bir şüphem de var. Evin elektrik tesisatı eski olduğundan dolayı eve gelen elektrikte sorun var. Evdeki bütün elektrikle çalışan aletler çabuk ısınıyor. Sizce bununla bir alakası var mıdır?

Recep baltaşın önerdiği bir güç kaynağı test programı vardı. Technopat kanalında vardı. Oradan bak çünkü sen iyice paranoyaya bağlamışsın.
Arkadaşlar merhaba,
İlk kasamı aldığımda R5 1600 AF ve RX590 ikilisi tek 16 GB RAM ve 500W PSU vardı. Güç kaynağının yeterli olmadığını düşünüp 600W güç kaynağına geçtim sorunum düzelmedi. Daha sonra işlemcimi R5 2600X'e, ekran kartımı daha az güç harcayan INNO3D GTX1660 Ti'a yükselttim. RAM'den kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünüp dual 8*2 GB RAM taktım ve sorunum hala aynı hangi ekran kartını takarsam takayım GPU kullanımını %90 değerlerine getiremiyorum. Testlerde aynı işlemciyle ekran kartının performanslarına bakıyorum, benim kullandığım ekran kartı onlardan çok daha düşük performansta çalışıyor. GPU kullanımı %50-60'larda geziniyor. CPU Kullanımı %30 civarında.

Ekran kartının Driverından bazı ayarlar var
onları yaparsan fps ve kullanım yükselir.

Yeni konular

Geri
Yukarı