Ryzen 5 2600 ve GTX 1660 Super sistemde FPS düşüşü sorunu

APlusMath

Decapat
Dün gece arkadaşlarla BFV oynuyorduk. Ultra'da ortalama o haritada 80 FPS aliyordum. Arkadaşlar Low ile Ultra'da görüntü çok fark etmiyor, biz o yüzden Low'da oynuyoruz 120-140 FPS alıyoruz dediler. Benim ayarlar Ultra'da idi. Bende ne kadar farkediyor diye Low grafiklerine bakmak için Low'a çektim. FPS'e baktım ve değişen hiçbir şey yoktu, görüntü hafif düşmüştü. Gayet oynanabilir gözüküyordu ama FPS aynı idi. Şaşırdım. Tekrar Ultra'ya çektiğimde FPS ort 50'lere gelmişti. Kimi zaman 45 kimi zaman 55, takılmalar oldu.
Neden olmuş olabilir?
Önceden eminim Ultra'da ort 75 civarı FPS aldıgıma, başka haritalarda da denedim. FPS öncekilere göre 20 FPS düşüktü. PC'yi kapatıp açtım, düzeldi Ultra'da yine yüksek FPS aldım, Low'a çektim 120 FPS geldi. Ultra'ya geri çektim bu sefer hafif takılmalar başladı 80 FPS'te bile. Oyuna girerken 5FPS aldım ilk saniye sonra 17 20 derken 60 sonra 80 olduydu. Sonra kapattım PC'yi tekrar girdim. Yine düştü FPS, Ultra'da 50 FPS alır oldum. Neden böyle oldu? PC daha 1 haftalık.

Ekran kartı ASUS Dual GTX 1660 Super.
İşlemci Ryzen 5 2600.
RAM 2x8 3000MHz.
SSD 500GB WD.

Çok saçma değil mi? Ultra'da önceden oynadıgıma eminim, kaç kere test ettim farklı maplerde FPS'i .NET bir şekilde 20 FPS düştü.
Ekran kartı sıcaklığı 57. kasada bir şey yok gözüküyor.

Uyandım yeniden denedim .NET bir şekilde 20 FPS düşüklük var. Yardım lütfen. Oyun ekranı yüklenirken bile hafif takılmalar oluşuyor.

Geri
Yukarı