GTX 1660 vs GTX 1660 Ti

Varli06

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartı seçimi konusunda zorlanıyorum performansları arasında pek fark yok. 1660 Ti için o kadar fiyat yükseltmeye gerek var mı?

300-400 lira fark az değil. Şöyle diyeyim; sürekli oyun oynuyorsan, 144Hz ekranın varsa Ti olanı al. Veya bu fark benim için çerez parası diyorsan yine Ti olanı al. Ancak bana kalırsa 400 lira azımsanmayacak bir para.

400 lira fazla para vermek = ortalama 10-20 Fps fazla almak. Karar senin. 60Hz ekranın varsa GTX 1660Ti almak gereksiz bir tercih olacaktır.

Zamanında F/P canavarı diye R9 280 almayıp, 100 dolar fazla verip R9 290 alsaydım şu an çoğu oyunu yaklaşık %30-40 arası bir performans farkıyla rahat bir şekilde oynamaya devam edebilecektim. Pişmanlık yaşıyor muyum bu konuda biraz kararsızım.

1660 ile 1660Ti arasında o kadar fark yok ama. Benim için 280'le 280x arasındaki farka tekabül ediyor. Sanırım 1660 alırdım senin yerinde olsam.

Arkadaşlar ekran kartı seçimi konusunda zorlanıyorum performansları arasında pek fark yok. 1660 Ti için o kadar fiyat yükseltmeye gerek var mı?
1660 ile 1660 ti arasında ki fark bence oynadığın oyuna baglı online oyun oynuyor isen lol dota csgo r6 1660 al geç amma hikayeli 3a oyun oynuyor isen acıma 1660ti al.
1080p oyun oynuyorsan, 900 liraya RX 570 al geç.
1660 ve 1660ti 1080p kartları zaten sadece rx570 den kat kat daha performanslı.

GTX 1660 daha önce 1060 ya da 960'ta olduğu gibi iyi bir fiyat ve performans oranına sahip. Özellikle RTX ile birlikte gelen özelliklere ihtiyaç yoksa iyi bir tercih.

Bu modeli incelemiştik, özellikle Mini ITX için uygun, güzel ve hesaplı bir kart. Ancak şahsen çift fanlı modelleri tercih ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak: Ryzen 2600X ve GTX 1660Ti Sistem Toplama Rehberi - Technopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dipnot: 1660 incelemesinde daha güçlü işlemci kullandığımızı göz önüne almanızda fayda var. Aynı işlemci ile 1660Ti incelemesi de yakında yayında olacak tam karşılaştırma için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı