GTX 1660S FPS düşüklüğü

Merhaba arkadaşlar, ben ekran kartımı değiştirdim. GTX 1050 Ti'dan GTX 1660 Super Gaming X'e geçtim. Ama hiçbir FPS farkı olmadı hatta kötüleşti internette GTX 1650S ile Epic ayarlarda benim en düşük ayarlarda aldığım FPS'i alanlar var. Ben bu durumdan çok şikayetciyim. Ekran kartı yazılımlarını silip tekrar kurdum bir şey değişmedi. Ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartım %40 kullanılıyor. Ama önceki ekran kartımda %40 kullanılıyordu. Acaba RAM'le mi alakası var? 16 GB(8x2)3000 MHz RAM almayı düşünüyorum.
Sistemim:
Ryzen 7 2700.
GTX 1660S Gaming X.
A320M-PRO vh-Plus.
8 GB(8x1)2400 MHz RAM.
144 Hz 1 ms monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ben ekran kartımı değiştirdim. GTX 1050 Ti'dan GTX 1660 Super Gaming X'e geçtim. Ama hiçbir FPS farkı olmadı hatta kötüleşti internette GTX 1650S ile Epic ayarlarda benim en düşük ayarlarda aldığım FPS'i alanlar var. Ben bu durumdan çok şikayetciyim. Ekran kartı yazılımlarını silip tekrar kurdum bir şey değişmedi. Ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartım %40 kullanılıyor. Ama önceki ekran kartımda %40 kullanılıyordu. Acaba RAM'le mi alakası var? 16 GB(8x2)3000 MHz RAM almayı düşünüyorum.
Sistemim:
Ryzen 7 2700.
GTX 1660S Gaming X.
A320M-PRO vh-Plus.
8 GB(8x1)2400 MHz RAM.
144 Hz 1 ms monitör.

Ryzen serisinde 3000MHz altında RAM kullanmak hata. En uygun zamanda 8x2 Corsair 3000MHz RAM'lerine geçiş yapın 570TL gibi bir şey tutuyor.

Donanım değişikliği sonrası sistemde sıkıntılar olabiliyor, öncelikle ekran kartı performans ayarları yaptınız mı? Yaptıysanız oyun içinde dikey eşitleme v-Sync kapatınız.

Evet ayarlarını yaptım v Sync kapalı.
Ryzen serisinde 3000MHz altında RAM kullanmak hata. En uygun zamanda 8x2 Corsair 3000MHz RAM'lerine geçiş yapın 570TL gibi bir şey tutuyor.

Peki bunun az kullanımla bir alakası var mı yoksa alırsam kaç FPS değişiklik görürüm?

Peki bunun az kullanımla bir alakası var mı yoksa alırsam kaç FPS değişiklik görürüm?

Çok farkını görürsün. Ryzen'lerde performansı etkileyen 2 şey:
3000MHz ve üstü olması ve.
Tek kanal olmaması yani 8x2 tarzi.
Hem FPS droplarindan kurtulursunuz hem de FPS artışı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ram değişirseniz fps artar ama fps sıkıntısı devam edecektir. Diğer kartın driverini silip yeni kartın güne driverini olması gerektiği gibi kurduğunuza emin misiniz?

RAM değişirseniz FPS artar ama FPS sıkıntısı devam edecektir. Diğer kartın Driver'ini silip yeni kartın güne Driver'ini olması gerektiği gibi kurduğunuza emin misiniz?

FPS düşmesi devamı olmayacaktır. Eger Driver'larda sorun yoksa düzelecektir. 2400MHz düşük bir değer en az 3000 olmalı.

Sistemim:
Ryzen 7 2700.
GTX 1660S Gaming X.
A320M-PRO vh-Plus.
8 GB(8x1)2400 MHz RAM.
144 Hz 1 ms monitör.
Donanım değişikliği yaptıktan sonra format atıp temiz kurulum yapın ve bios güncellemesi yapın büyük ihtimal driver çakışması oluyor dediğim gibi sisteme format atın RAM almayin hemen.

Yeni konular

Geri
Yukarı