Çözüldü GTX 1660S GTA V düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Harai

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci- Hacettepe Üniversitesi- Endüstri Mühendisliği
Merhaba Technopat Sosyal kullanıcıları, sadece GTA 5'te yaşadığım bir FPS sorunu var; GTA 5 oynarken FPS 16'ya kadar bile düşüyor Benchmark testinde FPS ortalamam 33. (NVIDIA gameforce Experience'ta GTA 5 optimal ayarlarda ve grafik kartım güncel)
Sistemim; ASUS GTX 1660 Dual GB.
AMD Ryzen 5 3600X.
HPE-600BR-A125 600W.
Forza 8x2 3000MHz.
ASUS BM-450-K.

Diğer oyunlarda almam gereken FPS'i alıyorum ama GTA 5'te böyle bir sorun var.
Sistemimde tüm sürücüler güncel, sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Oyuna girdikten sonra Alt+Tab yapıp masaüstüne dönün. Tekrar oyuna geçin. GTA'da bu tarz bir sorun var pencere geçişi yapmayınca kartın az miktarını kullanıyor FPS 37'den yukarı çıkmıyor.

Afterburner ile GPU, CPU kullanım ve sıcaklık değerlerini paylaşın.
Bakın direkt açtım en fazla 57 oluyor bu şekilde.
Oyuna girdikten sonra Alt+Tab yapıp masaüstüne dönün. Tekrar oyuna geçin. GTA'da bu tarz bir sorun var pencere geçişi yapmayınca kartın az miktarını kullanıyor FPS 37'den yukarı çıkmıyor.
Bazen ana menüde 11 fps görüyor normal mi bu, donanımımdan kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi sistemi yeni topladım

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    812,8 KB · Görüntüleme: 83

Dediğinizi denedim fakat bir şey değişmedi, FPS hala 24-59 arası gidip geliyor bencmarka göre optimal ayarlarda çok daha fazla almam gerekiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı