GTX 1660S ile mining yapmak

-Jwol-

Hectopat
Selamlar, mining işine bugün başladım. Buna beni iten şey monitörümün kırılması oldu. Ortalama 1 ay sistem 7/24 açık kalacak. GTX 1660 Super ekran kartım var. Fan Speed %100, Memory clock 900 MHz'de. Ekran kartı 60 derecede çalışıyor.

Sorularım:
1 ay boyunca sistemi hiç kapatmasam sisteme zararı var mı?
Şu an çok sesli çalışıyor, bu sesi sıcaklığı artırmadan nasıl düşürebilirim?

Önerileriniz benim için çok önemli neler yapmalıyım? Lütfen işten anlayanlar yazabilir mi?

"Elektrik faturası çok gelir, değmez yapmaya, boşuna uğraşma" gibi öneriler değil de yardımcı olabilecek öneriler istiyorum :)

Mining Çok yapılmadığı sürece performans düşürmez çok ses gelme sorunu ise fanları çok yüksekte kulanıyorsun biraz daha az mining yapar ama sesten kurtulursun birazda olsun

Palit 1660 Super Gaming OC modelim ile -502 core clock -502 memory clock fan hızı sabit 60'ta yaklaşık 32 MH/s kazım yapıyorum. Sıcaklıklar 52 derecelerde. Sisteme zarar vermez sıcaklıklar o civarda kalırsa. Ama kartınızın modeli ya da kasanızın hava akışı kötü. Maalesef sistem sağlıklı şekilde çalışsın istiyorsanız o kartın fan sesine alışmanız gerekli :)

Selamlar, mining işine bugün başladım. Buna beni iten şey monitörümün kırılması oldu. Ortalama 1 ay sistem 7/24 açık kalacak. GTX 1660 Super ekran kartım var. Fan Speed %100, Memory clock 900 MHz'de. Ekran kartı 60 derecede çalışıyor.

Sorularım:
1 ay boyunca sistemi hiç kapatmasam sisteme zararı var mı?
Şu an çok sesli çalışıyor, bu sesi sıcaklığı artırmadan nasıl düşürebilirim?

Önerileriniz benim için çok önemli neler yapmalıyım? Lütfen işten anlayanlar yazabilir mi?

"Elektrik faturası çok gelir, değmez yapmaya, boşuna uğraşma" gibi öneriler değil de yardımcı olabilecek öneriler istiyorum :)

Kartın VRAM sıcaklıklarını kontrol et eğer ısınmıyorsa fazla sıkıntı olmaz.

Kendi sistemimmi fanlar %60'da 65 derece sıcaklıkta çalıştırıyorum. 100'e alsam herhalde 50 dereceleri görürüm 😁 Denildiği gibi kasa hava almıyor sanırım. 1 ay boyunca fanların o derece hızlı dönmesi ömrünü hızlı kısaltır diye düşünüyorum. En azından kasanın yan tarafını açarak çözüm bulabilirsiniz.

Power Limit düşürdünüz mü? Düşürebildiğiniz kadar düşürün. Maksimum fan ayarında bu kadar ısınmaması gerekiyor.

Ayarları böyle yap:

1620862256014.png

Not: Elektrik faturası max 50-60TL oynar 75-80W aralığında çalıştırırsan kartı, şu anki kurla 2000TL getirisi var 30MH/s hızında çalıştırırsan. İleride 5000 de olabilir bu.

Ayarları böyle yap:

Eki Görüntüle 1020829

Not: Elektrik faturası max 50-60TL oynar 75-80W aralığında çalıştırırsan kartı, şu anki kurla 2000TL getirisi var 30MH/s hızında çalıştırırsan. İleride 5000 de olabilir bu.
2 bin fazla değil mi? 30.8 mh la kazım yapıyorum kazanç şu şekilde

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210513_021056.jpg
    Screenshot_20210513_021056.jpg
    13,8 KB · Görüntüleme: 86

Geri
Yukarı