GTX 1660S oyunlarda 80 derecede çalışıyor

504452

Decapat
GTA 5, Ark Survival Evolved gibi oyunlarda sabit 80 derece görüyor. Performans düşüşü yok ve fan sesi biraz fazla. 1 yıldır böyle. Bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA 5, Ark Survival Evolved gibi oyunlarda sabit 80 derece görüyor. Performans düşüşü yok ve fan sesi biraz fazla. 1 yıldır böyle. Bir sorun olur mu?
Kartınızın modeli nedir Asus,GIGABYTE vs. Benim de ekran kartım 1660 Super fakat yükte 73 dereceyi geçmiyor.

Anladım. Bu marka sistemlerin içindeki kartların soğutması ucu ucuna yeticek şekilde yapılıyor. Zaten kasanın hava akışıda hiç destek olmuyor bu kartlara. O yüzden 80° beklenen bir değer. Yazılımla fan hızını arttırabiliyorsanız arttırın biraz yardımı olur.
Ama 80° o sistem için normal.

Anladım. Bu marka sistemlerin içindeki kartların soğutması ucu ucuna yetecek şekilde yapılıyor. Zaten kasanın hava akışıda hiç destek olmuyor bu kartlara. O yüzden 80° beklenen bir değer. Yazılımla fan hızını arttırabiliyorsanız arttırın biraz yardımı olur.
Ama 80° o sistem için normal.

Aynen kronik sorun galiba kasa boştayken gayet sesiz ve soğuk oluyor bir de kasanın boyutu çok küçük ondan sanırım.

Geri
Yukarı