13900K 80 derecede çalışıyor

mmrakca

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.
  • İşlemci: 13900k
  • Ekran kartı: ASUS ROG RTX 4090
  • RAM: 6400 MHz DDR5
  • Anakart: Z790-E
  • Soğutucu ASUS Ryujin 3 360mm

Ya bir sorunum olduğunu düşünüyorum. The Witcher 3 oynuyorum. Ekran kartım %98 kullanımda ve ısısı 61'i geçmiyor.
İşlemcim %26-27-28 kullanımda ısısı 81-82 derecelere kadar çıkmakta. Normal mi bu havalarda? Donanımsal olarak bir sorun olmadığını düşünüyorum ve 238-239 FPS alıyorum. YouTube'dan baktığımda herkesin işlemcisi tabii 13900K. Adamların işlemcisi 50-60 derecelerde ama adamlar 80-90 FPS oynuyor. Sizce durum nedir?
Boşta kullanımda nasıl tabir ediliyor bilmiyorum ama yani bilgisayarı açtığımda hiçbir şeye dokunmamak anlamına geliyor galiba orada da 39-40 derece.

cevaplarınız için teşekkürler monitörüm 2k fpsyi güzel alıyorum arkadaşın dediği gibi havalar müthiş sıcak evin içi 31 derece ben eriyecem nerdeyse ve kasanın hava akışıda iyi olduğunu düşünüyorum masanın üstünde cool çalışıyor kafamı karıştıran şimdi pompanın üzeirnde hep 69-70 derece alıyorum oyun içinde msi burnerdan 80-81 lere çıkıyor o durumu nasıl yorumlarsınız bilmiyorum ve sadece zevk için oyun oynamak için aldım pcyi

İki dakika tekrardan bir inceledimde aşırı güç çekiyor. Cinebench testinde prizden sistem toplam 490W çekiyor. Enerji verimliliği konusunda kötü bir iş çıkmış... Konuyu görünce ben direkt sıvı soğutmaya falan baktım normal değil geldi gözüme ama işlemciyi hafife aldım sanırım :D
hocam yani araştırmalarınız sonucu normal mi diyorsunuz

Son düzenleme:

Geri
Yukarı