GTX 1660S R5 2600X sistem "EZ Debug LED CPU" sorunu

tonnnn

Hectopat
Sistemi ekim-kasım gibi aldık. 2 hafta önceye kadar sıkıntısı yoktu.
Sistemim:
  • B450M MSI Mortar Titanium anakart.
  • AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
  • 8 GB 3000MHz bellek.
  • MSI Gaming X 1660 Super ekran kartı.
  • 550W Corsair güç kaynağı.
  • Toshiba TR200 480GB SSD.
Sorunum ise şu şekilde:
2 Hafta kadar önce bilgisayarımı açtım. Blender'daki bitmiş projemi render almak istedim. Yaklaşık 30 saniye sonrası sistemde görüntü gitti. Işıkları yanıyor, fanları dönüyordu ve anakarta baktığımda EZ Debug LED'lerden CPU'yu gösterenin beyaz yandığını gördüm. Ardından Blender'ın tüm dosyalarını silip yeniden kurdum. Bir daha sorunu yaşamadım. Sorunun düzeldiğini varsaydım. Lakin birkaç gün önce GTA V indirip oynamaya başladığımda aynı hata ile karşılaştım.

Tespit ettiğim önemli şeyler ise şunlar:
  1. Bu sorun olduktan sonra PC'yi PSU anahtarından kapatıp açıyorum. Bunu yaptıktan sonra 7-8 saat oynasam da, OCCT'de zorlasam da hiçbir sorun yaşamıyorum.
  2. Sistemde müzik açıkken görüntü gittiği sırada müzik de susuyor.
  3. Bu sorunu iki seferde bir olacak şekilde tekrarlamıyor. Yani sadece PSU anahtarından kapatıp açtığımda düzeliyor. Windows'tan kapatılıp açıldıktan sonra veya sorun esnasında reset tuşundan resetleyip yüke bindirdikten sonra yine aynı sorun oluşuyor.
Yardım edersin çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ilginç bir durum hocam ben şimdi ne dersem yüksek ihtimal yanlış olur iyi bir sistem toplamışsınız maşallah iyi bilen bir arkadaşımız yazar inşallah iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı