GTX 1660S sistemde Apex Legends ve Cities Skylines oynarken ekran donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

Eyoo

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
Xpg 2*16 GB 3000 MHz
Ekran kartı
Galax 1660 Super 6 GB
Anakart
MSI B450M Pro
İşlemci
AMD Ryzen 1600
Donanım:
  • AMD Ryzen 1600
  • Galax 1660 Super 6 GB
  • RAM 2*8 16 GB 3000MHz
  • Kingston 500 GB M.2 SSD
  • Adata 480 GB SSD

Oyunlara girerken veya oynarken anlık olarak ekran donuyor ve öylece kalıyor. Discord Vega arkada çalan şarkı vs. çalışıyor. Discord'dan konuşmaya devam edebiliyorum. Oyundan düşüyor ama. Tek RAM denedim çözümü olmadı anakart değiştirdim çözüm olmadı. RAM çıkar tak yaptım temizleyerek gene de çözüm olmadı. Direverlar hepsi güncel ekran kartı dahil. Oyuna girdiğim zaman tiz bir ses geliyor PC içinden ama neden geldiğini çözemedim oyun içindeyken geliyor. Bazen oyun ortası bazen oyun başı donuyor. Çözüm yöntemi ya da daha önce başına gelen varsa cevapları bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım:
  • AMD Ryzen 1600
  • Galax 1660 Super 6 GB
  • RAM 2*8 16 GB 3000MHz
  • Kingston 500 GB M.2 SSD
  • Adata 480 GB SSD

Oyunlara girerken veya oynarken anlık olarak ekran donuyor ve öylece kalıyor. Discord Vega arkada çalan şarkı vs. çalışıyor. Discord'dan konuşmaya devam edebiliyorum. Oyundan düşüyor ama. Tek RAM denedim çözümü olmadı anakart değiştirdim çözüm olmadı. RAM çıkar tak yaptım temizleyerek gene de çözüm olmadı. Direverlar hepsi güncel ekran kartı dahil. Oyuna girdiğim zaman tiz bir ses geliyor PC içinden ama neden geldiğini çözemedim oyun içindeyken geliyor. Bazen oyun ortası bazen oyun başı donuyor. Çözüm yöntemi ya da daha önce başına gelen varsa cevapları bekliyorum.
Apex Legends işlemci tabanlı bir oyun diye biliyorum. İşlemcinizden dolayı olabilir. Ekran kartına göre işlemciniz düşük mü kalıyor acaba. (Bilmiyorum sadece söyledim bilen varsa açıklayabilir.)

Daha öncesinde oynuyordum ve böyle bi sorun yaşamadım hiç yeni böyle bir sorunla karşılaştım ortalama 1 aydır böyle

Yeni konular

Geri
Yukarı