GTX 1660S sistemde CS:GO'da FPS düşmeleri oluyor

Emre498

Decapat
Selamlar arkadaşlar. GTX 1660 Super ve Ryzen 5 2600X sistemim ile CS:GO oynarken FPS 250-300 fakat sürekli küçük küçük donmalar yaşıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam FPS Max ile ilgili sadece toplulukta ayar yapıyorum onun dışında hep 0

Hocam Windows'un son zamanlarda yayınladığı güncellemelerin bu sıkıntıya neden olduğunu duydum Ali Güngör hocamızda bu nedenle bir rehber yapmış geçtiğimiz bir hafta içerisinde, NVIDIA geçtiğimiz günlerde Windows'un KB5001330 güncellemesinin performans düşüşlerine ve FPS sorunlarına yol açtığını belirtmiş, Reddit'dede aynı şekilde konular açılmış ve bende aynı sorundan yana yakınıyorum. Size tavsiyem; ‘'başlat menüsü> arama çubuğu> Windows Update ayarları> güncelleme geçmişini görüntüle> kalite güncelleştirmeleri" başlığı altında olması lazım KB5001330 güncellemesini kaldırmanız'dır, güncellemeyi seçip yukarıdan kaldır seçeneğine basmanız yeterli olacaktır, sistemi yeniden başlattıktan sonra test edip sonucu paylaşırsanız sevinirim.

1-bu işlemci bu ekran kartına darboğaz yapmaz.
2-144 Hz monitör olduğunu nereden anladınız?

Rastgele bir değer. Ve ilk çekirdekler tıkanabilir. Allah aşkına kaç kişinin kaç zamandır yaşadığı bir problem bu.

İyi de bu bir çözüm yolu değil ki, normal şartlarda V-Sync açmadan bile takılmaması lazım siz geçici yöntem sunuyorsunuz, kaynağında bir sorun var ki bu durum gerçekleşiyor lütfen.

Çözüm geçici değil, ama yaşadığınız problem bu yöntem ile geçici.
Hocam Windows'un son zamanlarda yayınladığı güncellemelerin bu sıkıntıya neden olduğunu duydum Ali Güngör hocamızda bu nedenle bir rehber yapmış geçtiğimiz bir hafta içerisinde, NVIDIA geçtiğimiz günlerde Windows'un KB5001330 güncellemesinin performans düşüşlerine ve FPS sorunlarına yol açtığını belirtmiş, Reddit'dede aynı şekilde konular açılmış ve bende aynı sorundan yana yakınıyorum. Size tavsiyem; ‘'başlat menüsü> arama çubuğu> Windows Update ayarları> güncelleme geçmişini görüntüle> kalite güncelleştirmeleri" başlığı altında olması lazım KB5001330 güncellemesini kaldırmanız'dır, güncellemeyi seçip yukarıdan kaldır seçeneğine basmanız yeterli olacaktır, sistemi yeniden başlattıktan sonra test edip sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Aynen ben de duydum ama W8.1 kullanıyorum bu yüzden yaşamadım bilmiyorum.

Geri
Yukarı