GTX 1660S sistemde GTA V kasıyor hissettiriyor

İşletim sistemi
Windows 10

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Normal bir GTA V kaldıran sistemde araba içerisindeyken W'ye bastığınız gibi araba hemen harekete geçiyor. Başka bilgisayarlarda da test etmiştim onlarda yağ gibi kayıyor oyun fakat benim sistemim iyi olmasına rağmen W bastığımda 2-3 saniye sonra araba kalkıyor. S'ye basıyorum araba 2 saate geri gelemiyor. Oyun sanki donuyormuş gibi ilerliyor. Daha çok input lag var gibi, aynı sorun CS ve Valorant tarzı oyunlarda da mevcut, DDU ile ekran kartı driverımı sildim, en günceli kurdum, fayda etmedi. Format attım, gene fayda etmedi. Oyunları defalarca silip yükledim, değişen bir şey yok. Ayarları yükseltsem de düşürsem de FPS hep aynı değerlerde seyrediyor. VSync, G-Sync falan kapalı ama açsam da gene aynı hissi yaşıyorum, hiçbir düzelme yok. Nasıl çözerim ben bu sorunu?

SİSTEM ÖZELLİKLERİM:

• Ekran kartı: NVIDIA GTX 1660 Super 6 GB.
  • İşlemci: Intel i5 10400 2.90 GHz.
  • Anakart: B460M Pro.
  • 2x8 Crucial RAM.
  • 240 GB SSD ve 2 TB HDD Crucial marka diskler.
İyi bir soğutucum var, yani sıcaklık problemim de yok. Peki sorun nerede?

Ne yapmam lazım çıkarıp silgi ile sil diyorlar. Garanti dışı kalır diye yapmıyorum.
Pek bir bilgim yok o konuda forum üzerinden başkalarına danışın isterseniz ancak duymuştum
Pek bir bilgim yok o konuda forum üzerinden başkalarına danışın isterseniz ancak duymuştum
Dediğim gibi İngilizce olarak sorununuzu yazın çözüm bulma olasılığınız çok yüksek ayrıca bilgisayarınız hazır PC ise aldığınız yere mail atabilirsiniz

Onu yazacaktım saçma olur diye yazmadım. Motospeed Ck108 ve Steelseries apex 3 ile denedim. Klavye ve faremin tepkime hızının yeterli olduğunu düşünüyorum. İnternet kafede 5 10 tllik klavye ve farede oyunu daha akıcı oynamıştım. Ve oranın sistemi felan benimkisinden daha düşüktü. Hem düşük hem de nasıl daha akıcı olabiliyor? Burda gerçekten bir sıkıntı var ama 1 senedir çözüm bulamadım.
Sistem çok ısınıyor olabilir mi hocam?

Dediğim gibi İngilizce olarak sorununuzu yazın çözüm bulma olasılığınız çok yüksek ayrıca bilgisayarınız hazır PC ise aldığınız yere mail atabilirsiniz
Oyun içi takılmalar mevcut fakat arada bir oluyor, menudeyken fps 6ya düştü çok acayip. Valorantta ayarlarımı yükseltsem de en düşüğe alsamda fps gram değişmiyor. Desteğe bilet attım onlar bile çözemedi.
Sistem çok ısınıyor olabilir mi hocam?
Fuma 2 soğutucum var işlemcim 56 derece max. Full yük altındayken de 76 felan. Valorant destek ve Vatan Bilgisayar sıcaklık sorunum olmadığını söylemişti, sanmıyorum.

Görev yöneticisinde çalışan programlara bakmada bir fayda var. Eskiden böyle miydi daha doğrusu sistem sizde ne zamandır var bilmiyorum ama hep mi böyle yoksa daha yeni mi olmaya başladı?
Oyun içi takılmalar mevcut fakat arada bir oluyor, menudeyken fps 6ya düştü çok acayip. Valorantta ayarlarımı yükseltsem de en düşüğe alsamda fps gram değişmiyor. Desteğe bilet attım onlar bile çözemedi.

Fuma 2 soğutucum var işlemcim 56 derece max. Valorant destek ve Vatan Bilgisayar sıcaklık sorunum olmadığını söylemişti, sanmıyorum.
Driverları yüklü mü peki? Driverları resetleyip tekrar yüklemeyi deneyin isterseniz.

Görev yöneticisinde çalışan programlara bakmada bir fayda var. Eskiden böyle miydi daha doğrusu sistem sizde ne zamandır var bilmiyorum ama hep mi böyle yoksa daha yeni mi olmaya başladı?
İlk aldığım günden beri böyle. Bu arada toplama bilgisayar. Vatan görevlisiyle beraber toplamıştık. Kime sorsam bi sorun gözükmüyor diyor ama bir sorun kesinlikle var.

Monitör 60Hz ise ve sen 100 FPS alıyorsan öyle hissettirir. V-Sync açmayı dene.

Driverları yüklü mü peki? Driverları resetleyip tekrar yüklemeyi deneyin isterseniz.
Format attıktan sonra Windows bütün driverları kurdu. Sonra ddu ile ekran kartımı sildim 472.12 versiyonu yükledim. Zaten diğer driverlarda güncellenmiyor. Aygıt yöneticisi hepsi güncel diyor.
Monitör 60Hz ise ve sen 100 FPS alıyorsan öyle hissettirir. V-Sync açmayı dene.
Açtım ve fps 126ya sabitlendi. Hz 240 bu arada.

Format attıktan sonra Windows bütün driverları kurdu. Sonra ddu ile ekran kartımı sildim 472.12 versiyonu yükledim. Zaten diğer driverlarda güncellenmiyor. Aygıt yöneticisi hepsi güncel diyor.
Aklıma mantıklı, mantıksız başka çözüm gelmiyor açıkçası. İşlemciden dolayı olabilir mi acaba? Dar boğaz olacağını sanmıyorum ama uyumsuzluk olabilir mi?

Geri
Yukarı