GTX 1660S sistemde GTA V kasıyor hissettiriyor

İşletim sistemi
Windows 10

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Normal bir GTA V kaldıran sistemde araba içerisindeyken W'ye bastığınız gibi araba hemen harekete geçiyor. Başka bilgisayarlarda da test etmiştim onlarda yağ gibi kayıyor oyun fakat benim sistemim iyi olmasına rağmen W bastığımda 2-3 saniye sonra araba kalkıyor. S'ye basıyorum araba 2 saate geri gelemiyor. Oyun sanki donuyormuş gibi ilerliyor. Daha çok input lag var gibi, aynı sorun CS ve Valorant tarzı oyunlarda da mevcut, DDU ile ekran kartı driverımı sildim, en günceli kurdum, fayda etmedi. Format attım, gene fayda etmedi. Oyunları defalarca silip yükledim, değişen bir şey yok. Ayarları yükseltsem de düşürsem de FPS hep aynı değerlerde seyrediyor. VSync, G-Sync falan kapalı ama açsam da gene aynı hissi yaşıyorum, hiçbir düzelme yok. Nasıl çözerim ben bu sorunu?

SİSTEM ÖZELLİKLERİM:

• Ekran kartı: NVIDIA GTX 1660 Super 6 GB.
  • İşlemci: Intel i5 10400 2.90 GHz.
  • Anakart: B460M Pro.
  • 2x8 Crucial RAM.
  • 240 GB SSD ve 2 TB HDD Crucial marka diskler.
İyi bir soğutucum var, yani sıcaklık problemim de yok. Peki sorun nerede?

Aklıma mantıklı, mantıksız başka çözüm gelmiyor açıkçası. İşlemciden dolayı olabilir mi acaba? Dar boğaz olacağını sanmıyorum ama uyumsuzluk olabilir mi?
Aslında ben işlemciyi alırken oradaki adama bıraktım seçimi, benim aklımda AMD Ryzen 5 vardı İntel i5 10400 ile aynı fiyattaydı. Oradaki adam inteli önerdi diye kabul ettim pişman oldum, keşke ryzen alsaymışım. Bende işlemci ya da ramden dolayı olabileceğini düşünüyorum.

Uyumsuz modeller değil bildiğin kadar hocam.
Bencede uyumsuz değiller ama akla gelen başka bir sorun yok hocam.
Aslında ben işlemciyi alırken oradaki adama bıraktım seçimi, benim aklımda AMD Ryzen 5 vardı İntel i5 10400 ile aynı fiyattaydı. Oradaki adam inteli önerdi diye kabul ettim pişman oldum, keşke ryzen alsaymışım. Bende işlemci ya da ramden dolayı olabileceğini düşünüyorum.
Ramdan kaynaklı olabilir. Görev yöneticisinden ne kadar kullanıldığına bakabilirsiniz. Ama ben sorunun işlemciden kaynaklı olduğunu düşünüyorum

Aklıma mantıklı, mantıksız başka çözüm gelmiyor açıkçası. İşlemciden dolayı olabilir mi acaba? Darboğaz olacağını sanmıyorum ama uyumsuzluk olabilir mi?

Az önce sizin yaşadığınız problemi internette arattım adamın yaşadığı problem şu 80-90 FPS civarı alıyor 1660 Ti ile sizde aynısını mı yaşıyorsunuz.

Bencede uyumsuz değiller ama akla gelen başka bir sorun yok hocam.
Peki birşey soracağım csgo da ben 600 fps alıyorum. Ama monitörümün hz’i kaçsa ondan daha fazlasını göremeyeceğim için 240a kısıtlıyorum ve 220de kalıyor. Bu ne saçma bir iştir 600 verebiliyor ama 240 sabit veremiyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir?

Az önce sizin yaşadığınız problemi internette arattım adamın yaşadığı problem şu 80-90 FPS civarı alıyor 1660 Ti ile sizde aynısını mı yaşıyorsunuz.
Afterburner sonuçlarını attım en düşük ayarlarda oynamayı tercih ediyorum 180 gördüm max. Ve 1660 super benimki ti değil. Farklılık gösterebilir.
Drop yiyorsunuz hocam
Evet bu sorunu nasıl çözebilirim?

Afterburner sonuçlarını attım en düşük ayarlarda oynamayı tercih ediyorum 180 gördüm Max. Ve 1660 Super benimki Ti değil. Farklılık gösterebilir.

Evet bu sorunu nasıl çözebilirim?

Düzgün FPS alıyorsunuz ama hissettirmiyor o zaman bence monitör ile alakalı olmak zorunda çünkü FPS ile ilgili hiçbir sıkıntınız yok sonuçta.

Çözünürlük ile alakalı da olabilir

Düzgün FPS alıyorsunuz ama hissettirmiyor o zaman bence monitör ile alakalı olmak zorunda çünkü FPS ile ilgili hiçbir sıkıntınız yok sonuçta.
Şöyle birşey daha söylemek istiyorum internetim aşırı kötü, packetloss sorunum var ve kısa zaman içerisinde değiştirmeyi düşünüyorum. Online oyunlardaki sorunlar için kesinlikle internetten kaynaklı da bahsettiğim csde ki fps kaybı ve gta ıv ve v offline daki kasıyormuş hissi neden?

Yeni konular

Geri
Yukarı